1 oktyabr tarixində Heydər Əliyev adına İdman-Konsert Kompleksində Aerobika Gimnastikası üzrə 2-ci Azərbaycan Birinciliyi və Bakı Çempionatı baş tutdu.
Gənc istedadlar öz çıxışlarına keçid almazdan öncə Azərbaycanda 2013-cü ilin sonlarından inkişaf edən bu idman növü haqqında yarışları izləməyə gəlmiş tamaşaçılara ətraflı məlumat verildi.
35 gimnastın qatıldığı yarışlarda “Ocaq Sport” Klubunun nümayəndələri fərdi kişi (gənclər - 15-17 yaş, böyüklər 18 yaş və daha böyük), fərdi qadın (uşaqlar - 7-8 yaş, balacalar - 9-11 yaş, yeniyetmələr - 12-14 yaş, gənclər - 15-17 yaş) və qadın üçlüyü (uşaqlar - 7-8 yaş, balacalar - 9-11 yaş, yeniyetmələr - 12-14 yaş) çıxış proqramlarında medallar uğrunda mübarizə apardılar.
Yarışın nəticələrinə əsasən, kişilərin fərdi çıxış proqramında Vladimir Dolmatov (böyüklər), İmran İmranov (gənclər), fərdi qadın çıxış proqramı üzrə isə Ayan Əliyeva (uşaqlar), Dilarə Qurbanova (balacalar), Xədicə Quliyeva (yeniyetmələr) və Nərminə Hüseynova (gənclər) fərqləndilər.
Qadın üçlüklərin yarışlarında isə Aylin Əliyeva, Əminə Cəfərli və Zəhra Salmanlı (uşaqlar), Aydan Muqalova, Aydan Şirinova və Sara Əlixanlı (balacalar), o cümlədən Fəridə Ağayeva, Xədicə Quliyeva və Fərəh Vəliyeva (yeniyetmələr) qalib adını qazandılar.
Yarışlar Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının rəsmi internet səhifəsində (www.agf.az) canlı yayım vasitəsilə nümayiş olunmuşdur.
Aerobika Gimnastikası üzrə yarışların nəticələri haqqında daha ətraflı məlumatı http://www.agf.az/competitions/ səhifəsindən əldə edə bilərsiniz.

1 октября в Спортивно-концертном Комплексе имени Гейдара Алиева состоялось 2-е Первенство Азербайджана и Чемпионат Баку по аэробной гимнастике.
Перед тем как юные таланты перешли к своим выступлениям, зрителям была предоставлена подробная информация об этом виде спорта, начавшее свое развитие в Азербайджане с конца 2013г.
На соревнованиях с участием 35 гимнастов, представители Спортивного Клуба “Оджаг” боролись за медали в индивидуальной программе среди мужчин (юниоры - 15-17 лет, взрослые – 18 лет и старше), среди женщин (дети - 7-8 лет, малыши - 9-11 лет, пре-юниоры – 12-14 лет, юниоры - 15-17 лет) и по программе женских трио (дети - 7-8 лет, малыши - 9-11 лет, пре-юниоры – 12-14 лет).
Согласно результатам соревнований, в индивидуальной программе среди мужчин отличились Владимир Долматов (взрослые) и Имран Имранов (юниоры), а среди женщин Аян Алиева (дети), Дилара Гурбанова (малыши), Хадиджа Гулиева (пре-юниоры) и Нармина Гусейнова (юниоры).
На соревнованиях по программе женских трио титул победителя завоевали Айлин Алиева, Амина Джафарли и Захра Салманлы (дети), Айдан Мугалова, Айдан Ширинова и Сара Алиханлы (малыши), а также Фарида Агаева, Хадиджа Гулиева и Фарах Валиева (пре-юниоры).
Прямая трансляция соревнований велась на официальном сайте Федерации Гимнастики Азербайджана (www.agf.az).
Более подробная информация о результатах соревнований доступна на интернет странице http://www.agf.az/ru/competitions/.