1 oktyabr tarixində Heydər Əliyev adına İdman-Konsert Kompleksində Aerobika Gimnastikası üzrə 2-ci Azərbaycan Birinciliyi və Bakı Çempionatı baş tutdu.
Gənc istedadlar öz çıxışlarına keçid almazdan öncə Azərbaycanda 2013-cü ilin sonlarından inkişaf edən bu idman növü haqqında yarışları izləməyə gəlmiş tamaşaçılara ətraflı məlumat verildi.
35 gimnastın qatıldığı yarışlarda “Ocaq Sport” Klubunun nümayəndələri fərdi kişi (gənclər - 15-17 yaş, böyüklər 18 yaş və daha böyük), fərdi qadın (uşaqlar - 7-8 yaş, balacalar - 9-11 yaş, yeniyetmələr - 12-14 yaş, gənclər - 15-17 yaş) və qadın üçlüyü (uşaqlar - 7-8 yaş, balacalar - 9-11 yaş, yeniyetmələr - 12-14 yaş) çıxış proqramlarında medallar uğrunda mübarizə apardılar.
Yarışın nəticələrinə əsasən, kişilərin fərdi çıxış proqramında Vladimir Dolmatov (böyüklər), İmran İmranov (gənclər), fərdi qadın çıxış proqramı üzrə isə Ayan Əliyeva (uşaqlar), Dilarə Qurbanova (balacalar), Xədicə Quliyeva (yeniyetmələr) və Nərminə Hüseynova (gənclər) fərqləndilər.
Qadın üçlüklərin yarışlarında isə Aylin Əliyeva, Əminə Cəfərli və Zəhra Salmanlı (uşaqlar), Aydan Muqalova, Aydan Şirinova və Sara Əlixanlı (balacalar), o cümlədən Fəridə Ağayeva, Xədicə Quliyeva və Fərəh Vəliyeva (yeniyetmələr) qalib adını qazandılar.
Yarışlar Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının rəsmi internet səhifəsində (www.agf.az) canlı yayım vasitəsilə nümayiş olunmuşdur.
Aerobika Gimnastikası üzrə yarışların nəticələri haqqında daha ətraflı məlumatı http://www.agf.az/competitions/ səhifəsindən əldə edə bilərsiniz.

The 2nd Azerbaijan and Baku Championship among Age Categories took place at Sports-Concert Complex named after Heydar Aliyev on October 1.
Before the young talents started their performances, the spectators, who came to watch the competitions, were given detailed information about this gymnastics discipline, the development of which began in Azerbaijan since late 2013.
At the events with participation of 35 gymnasts, the representatives of “Ojag Sport” Club competed for the medals in men’s (juniors – 15-17-year-old, seniors – 18-year-old and senior) and women's (children - 7-8-year-old, youngsters - 9-11-year-old, pre-juniors - 12-14-year-old, juniors - 15-17-year-old) individual program as well as within women's trio (children - 7-8-year-old, youngsters - 9-11-year-old, pre-juniors - 12-14-year-old).
According to the results of the events, Vladimir Dolmatov (seniors) and Imran Imranov (juniors) distinguished themselves in men’s individual competitions, while Ayan Aliyeva (children), Dilara Gurbanova (youngsters), Khadija Guliyeva (pre-juniors) and Narmina Huseynova (juniors) were awarded in women’s individual program.
Aylin Aliyeva, Amina Jafarli and Zahra Salmanli (children), Aydan Mugalova, Aydan Shirinova and Sara Alikhanli (youngsters), as well as Farida Aghayeva, Khadija Guliyeva and Farah Valiyeva (pre-juniors) won a victory at women’s competitions among trios.
The events were broadcasted live on official website of Azerbaijan Gymnastics Federation (www.agf.az).
The more detailed information about the results of the competitions are available on the web page http://www.agf.az/competitions/.