Çexiyanın paytaxtı Praqa şəhərində aerobika gimnastikası üzrə keçirilən açıq beynəlxalq turnirdə qüvvəsini sınayan yığma komandamızın üzvləri uğurla çıxış edərək 4 qızıl, 2 gümüş, 1 bürünc medal əldə ediblər.
Komandamızın üzvlərindən fərdi proqramda Məryəm Topçubaşova (12-14 yaşlılar arasında) və Dilarə Qurbanova (15-17 yaşlılar arasında) bütün rəqiblərini üstələyərək qızıl medal qazanıblar. Dilarə Qurbanova, Sara Əlixanlı və Sənəm Kazımovadan ibarət üçlüyümüz (15-17 yaşlılar arasında) və Arzu Ağayeva, Sara Əlixanlı, Leyla Bejanova, Dilarə Qurbanova, Sənəm Kazımovadan ibarət qrupumuz  (15-17 yaşlılar arasında) fəxri kürsünün birinci pilləsində qərarlaşıblar.
Komandamızın digər təmsilçisi Vladimir Dolmatov fərdi növdə böyüklər arasında gümüş medal qazanıb. Böyüklər arasında üçlük proqramında Mədinə Mustafayeva, Xoşqədəm Quliyeva və Vladimir Dolmatov da ikinci olublar.

Члены нашей Национальной сборной команды успешно выступили на Открытом чемпионате по аэробной гимнастике в Праге (Чехия), завоевав 4 золотые, 2 серебряные и 1 бронзовую медали.
Представители Национальной команды - Марьям Топчубашова (среди 12-14-и лет) и Дилара Гурбанова (среди 15-17-и лет), опередив всех своих соперниц, завоевали золотые медали в индивидуальной программе. Наше трио в составе Дилары Гурбановой, Сарой Алиханлы и Санам Казымовой (в возрасте 15-17-и лет) и групповая команда в составе Арзу Агаевой, Сарой Алиханлы, Лейлы Бежановой, Дилары Гурбановой, Санам Казымовой (в возрасте 15-17-и лет) поднялись на первую ступень пьедестала почета.
Еще один представитель команды - Владимир Долматов, удостоился серебряной медали в индивидуальной программе среди взрослых. Медина Мустафаева, Хошгадам Гулиева и Владимир Долматов также заняли 2-ое место в составе трио среди взрослых.