22 sentyabr 2025-ci il tarixində Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının (AGF) İcra Komitəsinin 49-cu iclası baş tutub.
İclas çərçivəsində bir sıra mühüm qərarlar qəbul edilib. Belə ki, AGF-nin “Etika Qaydaları”na dəyişikliklər təsdiqlənib. Bu dəyişikliklərə əsasən, “Davranış Qaydaları” “Etika Qaydaları”nın tərkibindən çıxarılaraq ayrıca qayda kimi qəbul olunub. Bundan əlavə, ölkə ərazisində fəaliyyət göstərən idman klublarında “Gimnastika Növlərinin Qiymətləndirilməsi Qaydaları” da təsdiq edilən sənədlər sırasına daxil edilib.
Gündəlikdə, həmçinin gimnastikada təhlükəsiz mühitin təminatı və iştirakçıların şəxsiyyətinin qorunması (Safeguarding) istiqamətində görülən işlər, “İdarəetmənin təkmilləşdirilməsi”, 7–17 avqust 2025-ci il tarixlərində Çinin Çendu şəhərində təşkil olunmuş 12-ci Dünya Oyunlarında nəticə göstərmiş idmançılar və nümayəndə heyətinin digər üzvlərinin mükafatlandırılması, eləcə də digər məsələlər müzakirə olunub.
Qəbul edilən və yenilənmiş “Qaydalar” yaxın günlərdə AGF-nin rəsmi saytının “Qaydalar” bölməsində (https://agf.az/az/rules/) dərc olunacaq.

On September 22, 2025, the 49th meeting of the Executive Committee of Azerbaijan Gymnastics Federation (AGF) took place.
During the meeting, a number of important decisions were adopted. In particular, amendments to AGF “Code of Ethics” were approved. According to these changes, the “Code of Conduct” was separated from the “Code of Ethics” and adopted as an independent regulation. In addition, the “Rules for the Evaluation of Gymnastics Disciplines” applicable to sports clubs operating across the country were also included among the approved documents.
The agenda further covered discussions on ensuring a safe environment in gymnastics and safeguarding participants, “Improvement of Governance,” as well as the awarding of athletes and other delegation members who achieved results at the 12th World Games, held in Chengdu, China, from August 7–17, 2025, among other topics.
The newly adopted and updated “Rules” will be published in the coming days in the “Rules” section of the official AGF website (https://agf.az/en/rules/).