Dekabrın 30-da Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev “Azərbaycanda idmanın inkişafında xidmətləri olan şəxslərin “Tərəqqi” medalı ilə təltif edilməsi haqqında” Sərəncam imzalayıb.
Sevindirici haldır ki, Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının baş katibi Nurlana Məmmədzadə Azərbaycanda idmanın inkişafında xidmətlərinə görə “Tərəqqi” medalı ilə təltif edilib.
Qeyd edək ki, N. Məmmədzadə 2007-2009-cu illərdə AGF-nin baş katibinin köməkçisi, 2009-2017-ci illərdə isə müavini vəzifəsində çalışıb. O, 2017-ci ildən etibarən AGF-nin baş katibi vəzifəsini yerinə yetirir.
N. Məmmədzadə 2014-2015-ci illərdə Bakı Avropa Oyunları Əməliyyat Komitəsində (BEGOC) gimnastika mütəxəssisi kimi çalışıb, müxtəlif illərdə Bakıda təşkil olunan beynəlxalq gimnastika tədbirlərinin Yerli Təşkilat Komitəsinin koordinatoru və icraçı direktoru funksiyasını yerinə yetirib.

On December 30, the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev, signed a decree on awarding individuals for their contributions to the development of sports in Azerbaijan with the “Progress” Medal.
It is a great honor that the Secretary General of the Azerbaijan Gymnastics Federation (AGF), Nurlana Mammadzade, was among the recipients, recognized for her outstanding services to the advancement of sports in the country.
Nurlana Mammadzade served as Assistant to the AGF Secretary General from 2007 to 2009 and as Deputy Secretary General from 2009 to 2017. Since 2017, she has held the position of Secretary General.
In 2014-2015, she worked as a gymnastics specialist for the Baku 2015 European Games Operation Committee (BEGOC). She has also served as the coordinator and executive director of the Local Organizing Committee for various international gymnastics events held in Baku.