AGF-nin Texniki Direktoru Natalya Bulanova Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının (FIG) bədii gimnastika üzrə Texniki Komitəsinin üzvü seçilib.
Azərbaycanın gimnastika tarixində ilk dəfə olaraq ölkə təmsilçimiz FIG-nin sözügedən komitəsinə üzv seçilir.
Texniki Komitəyə seçkilər FIG-in Türkiyənin Antalya şəhərində təşkil edilmiş 83-cü Konqresi (5-7 noyabr) çərçivəsində baş tutub.
Qeyd edək ki, N. Bulanova 1980-1998-ci illərdə bədii gimnast olmuş, daha sonra isə məşqçilik fəaliyyətinə başlamışdır. O, 2002-ci ildən etibarən milli səviyyədə, 2003-cü ildən isə beynəlxalq dərəcəli hakim kimi fəaliyyət göstərir.
N. Bulanova 2014-cü ildən etibarən Bakıda keçirilən gimnastika növləri üzrə irimiqyaslı yarışlarda Yerli Təşkilat Komitəsi tərkibində Yarışların Direktoru vəzifəsini yerinə yetirir.
Azərbaycanın gimnastika ictimaiyyətini bu nailiyyət münasibətilə təbrik edir və N. Bulanovaya gələcək fəaliyyətində uğurlar arzu edirik!

AGF Technical Director Natalya Bulanova is elected as a member of the Rhythmic Gymnastics Technical Committee of the International Gymnastics Federation (FIG).
It is the first time in history of Azerbaijani Gymnastics when our representative is elected to the FIG Technical Committee.
The elections to the Technical Committee have been held within the framework of the FIG 83rd Congress (November 5-7, 2021) in Antalya (TUR).
N. Bulanova was a Rhythmic gymnast in 1980-1998. Afterwards, she started her coaching career. Our specialist has been National Level judge since 2002, and FIG Brevetted judge since 2003.
N. Bulanova has been carried out functions of the Competitions’ Director within the Local Organizing Committee at major competitions held in our country since 2014.
We congratulate the whole Gymnastics community of Azerbaijan on this achievement and wish success to N. Bulanova in her activity.