13 və 14 dekabr tarixlərində Heydər Əliyev adına İdman Konsert Kompleksində keçirilən akrobatika gimnastikası üzrə 30-cu ölkə çempionatı və Bakı birinciliyi uğurla başa çatıb.
Yarışda Bakı Gimnastika Məktəbi, “Neftçi” İdman Klubu, 13 nömrəli İOEUGİM PHŞ, “Qarabağ Sport” Klubu və “Ocaq” Sport” Klubunun idmançıları öz performanslarını təqdim ediblər.
Yarışın birinci günündə gimnastlar balacalar (2010-2019), uşaqlar (2009-2014), yeniyetmələr (2009-2013), gənclər (2006-2011) və böyüklər (2010-cu il və daha böyük) yaş kateqoriyalarında balans və temp hərəkətləri üzrə, ikinci gün isə qarışıq hərəkətlərdən ibarət kompozisiyalarla çıxış ediblər.
İdmançılar texniki icra, sinxronluq, mürəkkəblik və artistiklik baxımından yüksək səviyyəli çıxışlarla yadda qalıblar.
Yarışın yekununda qaliblər diplom və medalla təltif olunub. Keçirilən çempionat ölkədə akrobatika gimnastikasının inkişafına, gənc istedadların üzə çıxarılmasına və bu idman növünə marağın artırılmasına mühüm töhfə verib.

The 30th National Championship and the Baku Championship in acrobatic gymnastics, held on December 13–14 at the Heydar Aliyev Sports and Concert Complex, have successfully come to an end.
Athletes representing the Baku Gymnastics School, “Neftchi” Sports Club, Secondary Specialized Olympic Reserve Boarding School No. 13 (IOEUGIM PHSC), “Garabagh Sport” Club, and “Ocaq Sport” Club presented their performances at the competition.
On the first day of the event, gymnasts competed in Balance and Dynamic routines. On the second day, athletes performed Combined routines consisting of mixed elements.
The gymnasts delivered high-level performances, standing out for their technical execution, synchronization, difficulty, and artistry.
At the conclusion of the competition, the winners were awarded diplomas and medals. The championship made a significant contribution to the development of acrobatic gymnastics in the country, the discovery of young talents, and the promotion of interest in this sport.
We congratulate all participants on their determination and performances and wish them success in future competitions!