İyunun 1-dən 5-dək İtaliyanın Rimini şəhərində batut gimnastikası və tamblinq üzrə Avropa çempionatı keçirilib. Qitə çempionatında idmançılarımız uğurla çıxış edərək 2 qızıl, 1 gümüş, 1 bürünc medal qazanıblar. Fərdi növdə çıxış edən batutçumuz Maqsud Mahsudov gənclər arasında qızıl medal qazanaraq Avropa çempionu tituluna yiyələnib. İdmançımız komanda yoldaşı Hüseyn Abbasovla (48.420 xal) birgə sinxron cütlüklər yarışında da hamıdan güclü olduğunu sübuta yetirib.
Tamblinq üzrə yarışlarda fərdi növdə çıxış edən yığmamızın üzvü Mixail Malkin böyüklər arasında gümüş medal qazanıb.
Bu növ üzrə komanda yarışlarında isə Adil Hacızadə (23.700 xal), Mixail Malkin (31.200 xal) və Tofiq Əliyev (27.500 xal) bürünc medala sahib çıxıblar.

C 1-го по 5-ое июня в итальянском городе Римини прошел 28-й Чемпионат Европы по прыжкам на батуте и на акробатической дорожке. Наши спортсмены успешно выступили на континентальном первенстве, завоевав 2 золотые, 1 серебряную и 1 бронзовую медали. В индивидуальной программе по прыжкам на батуте - Магсуд Магсудов, завоевал золотую медаль и стал чемпионом Европы среди юниоров. Он, вместе со своим товарищем по команде Гусейн Аббасовым (48,420 балла), оказался сильнейшим в соревнованиях синхронных пар.
В индивидуальной программе по прыжкам на акробатической дорожке среди взрослых - Михаил Малкин, удостоился серебрянной медали.
Члены нашей сборной команды по этому виду гимнастики - Адиль Гаджизаде (23,700 балла), Михаил Малкин (31,200 балла) и Тофиг Алиев (27,500 балла) завоевали бронзовые медали в командных соревнованиях.