Bu gün Bakıda, Milli Gimnastika Arenasında komanda hesabında və qrup hərəkətləri komandalarının çoxnövçülükdə qaliblərinin mükafatlandırma mərasimi keçirilib.
Komanda hesabında birinci yerdə Rusiya yığması (216.225 bal), ikinci yerdə Belarus (206.000 bal), üçüncü yerdə isə Bolqarıstan yığması (202.075 bal) qərarlaşıblar.
Qaliblərə mükafatları Avropa Gimnastika İttifaqının (UEG) prezidenti Fərid Qayıbov, Avropa Gimnastika İttifaqının (UEG) bədii gimnastika üzrə Texniki Komitəsinin rəhbəri Mariya Petrova və bədii gimnastika üzrə Azərbaycan milli komandasının Baş məşqçisi Mariana Vasileva təqdim ediblər.
Gənc qrup komandaları arasında çoxnövçülükdə (5 halqa və 5 lent) Rusiya komandası (44.925 bal) qızıl, Belarus yığması gümüş (42.050 bal), İtaliya komandası isə (41.350 bal) bürünc medala sahiblənib.
Qaliblərə medalları Avropa Gimnastika İttifaqının (UEG) vitse-prezidenti Rudi Hediger, Avropa Gimnastika İttifaqının (UEG) bədii gimnastika üzrə Texniki Komitəsinin üzvü Marina Lobaç və Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının Baş katibi Nurlana Məmmədzadə təqdim ediblər.

В субботу в Национальной арене гимнастики в Баку состоялась церемония награждения победителей и призеров в командном зачете (по общим оценкам взрослых гимнасток и юниорок, выступающих в программе групповых упражнений) и в многоборье групповых упражнений, сообщает Trend.
В командном зачете первое место заняла сборная России (216.225 балла), на втором месте сборная Беларуси (206.000 балла), на третьем - сборная Болгарии (202.075 балла).
Награды победителям и призерам вручили - президент Европейского гимнастического союза (UEG) Фарид Гаибов, глава Технического комитета по художественной гимнастике UEG Мария Петрова, главный тренер сборной Азербайджана по художественной гимнастике Мариана Василева.
В многоборье команд юниорок в групповых упражнений (пять обручей и пять лент) победу одержала команда России (44.925 балла), «серебро» у команды Беларуси (42.050 балла), «бронзу» завоевала команда Италии (41.350 балла).
Медали победительницам вручили - вице-президент UEG Руди Хедигер, член Технического комитета по художественной гимнастике UEG Марина Лобач, генеральный секретарь Федерации гимнастики Азербайджана Нурлана Мамедзаде.