Azərbaycan Gimnastika Federasiyası 4 il ardıcıl olaraq Beynəlxalq Gimnastika Federasiyası (FIG) tərəfindən “Mükafatlandırılan Federasiyaların" siyahısına daxil oldu.
Bu dəfə biz “BİRİNCİYİK”!
Belə ki, federasiyamızın 2017-ci il ərzində gimnastikanın 3 növü üzrə Dünya Kuboklarına, FIG-nin bədii gimnastika üzrə Qitələrarası, beynəlxalq, həmçinin kişi idman gimnastikası üzrə beynəlxalq hakimlik kurslarına və FIG Şura iclasına yüksək səviyyədə ev sahibliyi etməsi, bunlarla yanaşı FIG-nin tanıdığı gimnastikanın 6 növü üzrə yarışlarda intizamlı şəkildə qeydiyyatdan keçərək, aktiv iştirakı Beynəlxalq Gimnastika Federasiyası tərəfindən dəyərləndirilmiş və AGF ilk pillə ilə mükafatlandırılmışdır.
Xatırladaq ki, özündə 148 federasiyanı birləşdirən FIG-nin reytinq siyahısında Azərbaycan Gimnastika Federasiyası stabil olaraq 2014, 2015 və 2016 -ci illərdə 10 ən güclü federasiyaların sırasında yer almışdır.

Azerbaijan Gymnastics Federation has been in the FIG (International Federation of Gymnastics) ranking list of the “Meritorious Federations” for four consecutive years.
This time, we are the “FIRST”!
Thus, organization of the World Cup series in 3 gymnastics disciplines, the FIG Rhythmic Gymnastics Intercontinental and International Judges’ Courses, the FIG Artistic Gymnastics International Judges’ Course and the FIG Council Meeting by our federation at the high level in 2017, as well as due observance of all registration deadlines for FIG International competitions in 6 gymnastics disciplines and active participation in these events were highly valued by the FIG, and AGF was honoured with the first place of the ranking.
It should be noted that Azerbaijan Gymnastics Federation was stably included into the rating list of the strongest federations of the FIG, which comprises 148 federations, in 2014, 2015 and 2016.