Azərbaycan Gimnastika Federasiyası da ölkə Prezidenti cənab İlham Əliyevin koronavirusla mübarizə ilə bağlı çağırışına qoşulub.
Belə ki, Federasiyanın işçi heyəti, bədii gimnastika, kişi və qadın idman gimnastikası, akrobatika və batut gimnastikası üzrə yığma komandaların üzvləri, məşqçi və xoreoqraf heyəti, elcəcə də, federasiyanın tibbi personalı öz əmək haqqlarının müəyyən hissəsini ölkə Prezidentinin 2020-ci il 19 mart tarixli Fərmanı ilə təsdiq edilmiş Koronavirusla Mübarizəyə Dəstək Fonduna ayırmağa qərar veriblər.
Koronavirus infeksiyasının yayılmasının qarşısını almaq və onunla mübarizə istiqamətində həyata keçirilən tədbirlərə maliyyə dəstəyini təmin etmək məqsədi ilə federasiya tərəfindən 20.000 manat məbləğində vəsait Koronavirusla Mübarizəyə Dəstək Fonduna köçürüləcəkdir.

Azerbaijan Gymnastics Federation also joined the initiative of the country’s President Mr. Ilham Aliyev to fight against coronavirus.
Thus, the staff of the Federation, gymnasts, coaches and choreographers of the National Teams in Rhythmic Gymnastics, Men's and Women's Artistic Gymnastics, Acrobatic Gymnastics and Trampoline Gymnastics, as well as the medical personnel of the Federation decided to donate some part of their salary to the Fund to Support Fight Against Coronavirus, which was ratified by the Decree of the country’s President on March 19, 2020.
For the purpose of providing financial support to the measures taken in direction of prevention the spread of coronavirus and fight against coronavirus, the Federation will donate 20,000 manat to Fund to Support Fight Against Coronavirus.