Bu gün Moskvada "Olimpiyski" idman kompleksində bədii gimnastika üzrə 30-cu dünya çempionatı yarışlarının üçüncü günü keçirilir. Azərbaycanlı gimnastlar lentlə tapşırığı yerinə yetiriblər.
Azərbaycanlı idmançılardan xalça üzərinə birinci çıxan Samirə Mustafayeva olub. O 25.1 bal toplayıb. Samirə Mustafayeva üç proqramın yekunlarına görə cəmi 76.05 bal toplayıb.
Lentlə tapşırıqlarda Anna Qurbanova hakimlərdən 26.15, üç çıxışın yekunlarına görə isə 78.8 bal toplayıb.
Üçüncü çıxış edən Aliyə Qarayeva klass və lider statusunu təsdiq edib. Onun lentlə tapşırığa görə aldığı qiymət 27.4, üç çıxışa görə ümumi nəticə isə 81.75 bal olub.
Azərbaycan komandasının üçgünlük qiymətləndirməyə görə ümumi balı 236.6 olub.
Sabah səhər qızlarımız topla oyun nümayiş etdirəcəklər, axşam isə top və lentlə hərəkətlərlə finallar olacaq.

АЗЕРБАЙДЖАНСКИЕ ГИМНАСТКИ ПОКАЗАЛИ НА ЧЕМПИОНАТЕ МИРА В МОСКВЕ УПРАЖНЕНИЯ С ЛЕНТОЙ
Сегодня в Москве в спорткомплексе "Олимпийский" проходит третий день соревнований 30-го чемпионата мира по художественной гимнастике. Азербайджанские гимнастки выступили в упражнениях с лентой.
Первой из азербайджанских спортсменок на ковер вышла Самира Мустафаева. Она получила 25.1 балла. Всего по итогам трех программ Самира Мустафаева набрала 76,05 балла.
Следом умение владеть лентой показала Анна Гурбанова. Она получила от судей 26,15 балла. По итогам трех выступлений в ее активе 78.8 балла.
Алия Гараева, выступавшая третьей, подтвердила класс и статус лидера. Ее оценка за упражнение с лентой составила 27.4, а общая сумма по итогам трех видов - 81,75.
В общекомандной копилке Азербайджана по итогам трех дней соревнований 236.6 балла.
Завтра утром наши девушки выступят в упражнениях с мячом, а вечером состоятся финалы в упражнениях с мячом и лентой.