Azərbaycan Gimnastika Federasiyası mətbuat xidmətinin verdiyi məlumata görə, yunior gimnastımız Samirə Mustafayeva İtaliyanın Çieti şəhərində təşkil olunmuş yarışda iştirak etmiş və proqramın ayrı-ayrı növlərində iki gümüş medal qazanmışdır.
Arbitrlar S.Mustafayevanın halqa ilə çıxışını 23,8, topla çıxışını isə 23,850 xalla qiymətləndirmişlər.
Hər iki finalda Azərbaycan idmançılarını yalnız İtaliya gimnastı Federika Febo qabaqlaya bilmişdir. 3-cü yerə isə Bolqarıstandan olan gimnast Romina Bajinova layiq görülmüşdür. Yuniorlar arasında keçirilən turnirdə ümumilikdə 13 ölkədən 30 gimnast iştirak etmişdir.

Азербайджанская гимнастка завоевала две медали на турнире в Италии
Как сообщает пресс-служба Федерации гимнастики Азербайджана, в соревновании организаванном в итальянском городе Чиети, приняла участие наша юниорка Самира Мустафаева, которая выиграла две серебряные медали в отдельных видах программы.
Выступление с обручем C.Мустафаевой арбитры оценили в 23,8 балла, а за композицию с мячом Самира получила 23,850.
Опередить азербайджанскую спортсменку в обоих финалах смогла только итальянка Федерика Фебо, а 3-й стала Ромина Бажинова из Болгарии. Всего в юниорском турнире приняли участие 30 гимнасток из 13 стран.