Azərbaycan gimnastı Anna Pavlova Sofiyada keçirilən idman gimnastikası üzrə Avropa çempionatının finala vəsiqə qazanıb!
Bugünkü seçmə mərhəlsində dayaqla tullanmada o 4-cü nəticə göstərib, və bazar günü medal uğrunda mübarizə aparacaq finalçılar sırasına düşüb. Onun rəqibi İsveçrə, Böyük Britaniya, Almaniya, Rusiya, Rumıniya və Macarıstandandan gələn gimnastlar olacaq.
Anna Pavlova, Marina Nekrasova, Yulia İnşina və Mariya Smirnovadan ibarət Azərbaycan milli yığma komandası 16-cı yeri tutaraq, Belarus və Ukraynadan olan ənənəvi güclü rəqibləri arxada qoyub.

ГИМНАСТКА АЗЕРБАЙДЖАНА - В ФИНАЛЕ ЧЕМПИОНАТА ЕВРОПЫ
Азербайджанская гимнастка Анна Павлова вышла в финал соревнований чемпионата Европы по спортивной гимнастике, проходящего в Софии!
В сегодняшней квалификации упражнения на опорном прыжке она показала 4-й результат и пробилась в число финалисток, которые оспорят медали в этом виде программы в воскресенье. Ее соперницами станут гимнастки из Швейцарии, Великобритании, Германии, России, Румынии и Венгрии.
В командном зачете Азербайджан, дебютировавший на еврофорумах в виде коллектива в составе Анны Павловой, Марины Некрасовой, Юлии Иньшиной и Марии Смирновой занял 16-е место, уже опередив традиционно сильных соперниц из Беларуси и Украины.