Bu gün, Macarıstanın Gyor şəhərində idman gimnastikası üzrə Gənclər arasında keçirilən ilk Dünya Çempionatına yekun vurulub.
57 ölkənin kişi idman gimnastları arasında Azərbaycan təmsilçiləri də iştirak ediblər. Səməd Məmmədli və Mənsum Səfərov bütün alətlərdə çıxış edərək, çoxnövçülük proqramında müvafiq olaraq 26 və 73-cü yerlərdə qərarlaşıblar. Səməd həmçinin ilk Dünya Çempionatında dəstəli at üzərində çıxışına görə finala vəsiqə qazanıb və final çıxışında o, 11 xalla yarışları 7-ci yerdə bitirib.
Qadın idman gimmnastlarının yarışında isə ölkəmizi Milana Minakovskaya təmsil edib. Milana çoxnövçülükdə 79 iştirakçı arasında 60-cı olub.

Гимнасты Азербайджана выступили на первом Чемпионате Мира среди юниоров
Сегодня завершился 1-ый Чемпионат мира по спортивной гимнастике среди юниоров в городе Дьёр (Венгрия).
Среди 57–и участвующих стран были также представители мужской спортивной гимнастики Азербайджана. Самед Мамедли и Мансум Сафаров, продемонстрировав упражнения на всех снарядах, остановились на 26-ом и 73-ем местах в программе многоборья соответственно. А также Самед пробился в финал на коне-махи на 1-ом Чемпионате мира, и, набрав 11 баллов в финальном выступлении, занял 7-ое место.
На соревнованиях по женской спортивной гимнастике нашу страну представила Милана Минаковская. Среди 79-ти участниц, Милана Минаковская в многоборье стала 60-й.