Bu il Parisdə keçiriləcək Yay Olimpiya Oyunlarına yekun vurulduqdan sonra gimnastika dünyasında yeni olimpiya dövrü başlayacaq. Ənənəvi olaraq yeni dövrdə yeni qaydalar tərtib olunur. Belə ki, yeni qaydalara yiyələnmək məqsədilə hakimlər və məşqçilər üçün bir sıra beynəlxalq seminarlar təşkil olunacaq. Artıq hazırlıqlar başlanıb və Bədii Gimnastika üzrə Avropa Gimnastikasının Texniki Komitəsi tərəfindən keçiriləcək tədbirlərdə Azərbaycan təmsilçiləri də yer alacaq. Belə ki, 2024-cü ilin 12 və 13 oktyabr tarixlərində Kipr Respublikasının Larnaka şəhərində hakimlər üçün baş tutacaq seminarda  Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının texniki direktoru, Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının bədii gimnastika üzrə texniki komitəsinin üzvü Natalya Bulanova da iştirak edəcək. O, Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının bədii gimnastika üzrə texniki komitəsinin prezidenti Noha Abu Şabana ilə birlikdə ekspert qismində çıxış edəcək. Bu il 14-16 oktyabr tarixlərində Larnaka şəhərində həm də məşqçilər üçün beynəlxalq seminar baş tutacaq. Bu tədbirdə Azərbaycanın bədii gimnastika üzrə qrup hərəkətləri komandasının məşqçisi, Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının bədii gimnastika üzrə atletlərin nümayəndəsi Siyana Vasileva iştirak edəcək.
Bütün gimnast, məşqçi və mütəxəssislərə “Paris-2024” Yay Olimpiya Oyunları və ondan sonrakı yeni olimpiya dövründə uğurlar arzulayırıq!

After the conclusion of the Summer Olympic Games, to be held in Paris this year, a new Olympic Cycle will begin in the world of Gymnastics. Traditionally, new Code of Points are drawn up in a new Cycle. So, there will be organized a number of international seminars for judges & coaches in order to study the new rules. The preparations have already started. The representatives of Azerbaijan will also take part in the events held by the Rhythmic Gymnastics Technical Committee of the European Gymnastics. On October 12-13, Technical Director of Azerbaijan Gymnastics Federation (AGF), member of the Rhythmic Gymnastics Technical Committee of the International Gymnastics Federation (FIG) - Mrs. Natalya Bulanova will participate in the seminar for judges, which will be held in Larnaca (Republic of Cyprus). She will act as an expert together with the Rhythmic Gymnastics Technical Committee President of the International Gymnastics Federation - Mrs. Noha Abou Shabana. This year, an international workshop for coaches will also be organized in Larnaca on October 14-16. Coach of Azerbaijani Rhythmic Gymnastics National Team, FIG Athletes’ Representative in Rhythmic Gymnastics - Siyana Vasileva, will take part in this event.
We wish all gymnasts, coaches & experts success at the Summer Olympic Games in Paris and the following new Olympic Cycle!