Rəsmi açılışdan sonra federasiyanın vitse-prezidenti Altay Həsənov 2021–2025-ci illər ərzində federasiyanın fəaliyyəti, keçirilən yarışlar və əldə olunan nəticələr barədə video-hesabatla çıxış edib. O bildirib ki, son beş ildə Azərbaycan gimnastikası dinamik inkişaf edib və gimnastlarımız beynəlxalq arenalarda ölkəmizi layiqincə təmsil ediblər.
AGF-nin maliyyə direktoru Viktoriya Abuşova isə 2021–2025-ci illər üzrə maliyyə hesabatını təqdim edib. Ümumi yığıncaqda federasiyanın Nizamnaməsinə müvafiq dəyişikliklər edilib və yeni redaksiyada təsdiqlənib. Federasiyanın Nəzarət-Təftiş və İntizam Komissiyalarının strukturunda dəyişikliklər aparılıb, Atletlər və Apellyasiya Komissiyalarının formalaşdırılması Nizamnamədə öz əksini tapıb.
Daha sonra İcra Komitəsinə seçkilər keçirilib. Səsvermənin nəticələrinə əsasən, Mehriban xanım Əliyeva növbəti beş il müddətinə yenidən AGF-nin prezidenti (İcra Komitəsinin sədri) seçilib. Altay Həsənov federasiyanın vitse-prezidenti (İcra Komitəsinin sədr müavini), Rauf Əliyev, Rafiq Beybutov və Vəfa Bəkərova isə növbəti beş il müddətinə İcra Komitəsinin üzvləri kimi təsdiq ediliblər.
İclasda “İntizam Qaydaları”, “Etika Qaydaları”, habelə “Gimnastikada təhlükəsiz mühitin təminatı və iştirakçıların şəxsiyyətinin qorunması Qaydaları” müzakirə olunaraq qəbul edilib. Belə ki, Mahir Rəfiyev, Elşad Nərimanov və Ruslan Mirzəzadə Nəzarət-Təftiş Komissiyasının üzvləri; Nazim Rəcəbov, Aytac Qasımova, Elmar Cəlilov, Namiq Əliyev və Jalə Əhmədova İntizam Komissiyasının üzvləri; Xaqani Məmmədov, Elçin Usub və Rəşad Axundov isə Apellyasiya Komissiyasının üzvləri seçiliblər.
Sonda 2025-ci ildə mötəbər yarışlarda yüksək nəticələr əldə etmiş idmançılar xatirə medalları ilə təltif olunublar.

On February 16, the 16th General Assembly of Azerbaijan Gymnastics Federation (AGF), dedicated to reporting and elections, was held.
Following the official opening, the Federation's Vice-President, Altay Hasanov, presented a video report covering the Federation's activities, competitions held, and results achieved during the 2021–2025 period. He noted that Azerbaijani gymnastics has developed dynamically over the past five years, and that our gymnasts have proudly represented the country on the international stage.
Viktoriya Abushova, the Financial Director of AGF, presented the financial report for 2021–2025. During the General Assembly, relevant amendments were made to the Federation’s Charter, and the new edition was approved. Changes were introduced to the structure of the Control-Inspection and Disciplinary Commissions, and the establishment of the Athletes’ and Appeal Commissions was incorporated into the Charter.
Subsequently, elections for the Executive Committee were held. Based on the voting results, Mrs Mehriban Aliyeva was re-elected as President of AGF (Chairperson of the Executive Committee) for the next five-year term. Altay Hasanov was confirmed as the Federation's Vice-President (Deputy Chairperson of the Executive Committee), while Rauf Aliyev, Rafiq Beybutov and Vafa Bakarova were confirmed as members of the Executive Committee for the next five years.
During the meeting, the “Disciplinary Rules,” the “Code of Ethics,” and the “Rules on Ensuring a Safe Environment in Gymnastics and Protecting the Identity of Participants” were discussed and adopted. Accordingly, Mahir Rafiyev, Elshad Narimanov and Ruslan Mirzazade were elected as members of the Control-Inspection Commission; Nazim Rajabov, Aytac Gasimova, Elmar Jalilov, Namig Aliyev and Jala Ahmadova as members of the Disciplinary Commission; and Khagani Mammadov, Elchin Usub and Rashad Akhundov as members of the Appeal Commission.
In conclusion, athletes who achieved outstanding results in prestigious competitions in 2025 were awarded commemorative medals.