Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının İcra Komitəsinin 50-ci iclası keçirilib
13 noyabr 2025-ci il tarixində Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının İcra Komitəsinin 50-ci iclası baş tutub. İclasın əvvəlində gündəlik təsdiq olunub, həmçinin İcra Komitəsinin 49-cu iclasının protokolu qəbul edilib.
İclas çərçivəsində “Mötəbər yarışlarda yüksək nəticələr göstərmiş idmançı və məşqçilərin mükafatlandırılması Qaydaları”na dair dəyişiklik və əlavələr müzakirə edilərək təsdiq olunub.
Gündəliyin növbəti məsələsi inventarizasiya komissiyasının yaradılması və onun tərkibinin təsdiq edilməsi olub. Məsələ ilə bağlı müvafiq qərar qəbul edilib.
İclasda, həmçinin Federasiyanın nizamnaməsinə təklif olunan dəyişikliklərin layihəsi müzakirə olunub və bu istiqamətdə fikir mübadiləsi aparılıb. Bununla yanaşı, “Atletlər Komissiyası”nın əsasnaməsinin layihəsi ilə bağlı ilkin müzakirələr keçirilib, təklif və rəylər səsləndirilib.
İcra Komitəsinin 50-ci iclası gündəlikdə nəzərdə tutulan digər məsələlərin müzakirəsi ilə yekunlaşıb.

On November 13, 2025, the 50th meeting of the Executive Committee of Azerbaijan Gymnastics Federation took place. At the beginning of the meeting, the agenda was approved, and the minutes of the 49th Executive Committee meeting were adopted.
During the meeting, amendments and additions to the “Regulations on Awarding Athletes and Coaches for Outstanding Results in Major Competitions” were discussed and approved.
The next item on the agenda was the establishment of an inventory commission and the approval of its composition. A corresponding decision was adopted on this matter.
Additionally, the draft amendments to the Federation’s Charter were discussed, and ideas and opinions were exchanged. Preliminary discussions were also held regarding the draft Regulations of the Athletes’ Commission, with proposals and feedback presented by the members.
The 50th meeting of the Executive Committee concluded with the discussion of other items on the agenda.