26–28 mart tarixlərində Milli Gimnastika Arenasında bədii gimnastika üzrə 31-ci Ölkə Birinciliyi uğurla baş tutub. Yarışda ölkənin 18 klubunu təmsil edən 200-ə yaxın gimnast iştirak edib. Paytaxt Bakı ilə yanaşı, Abşeron, Sumqayıt, Mingəçevir, Şamaxı, Zaqatala, Şəki və Gəncə şəhərləri də yarışda təmsil olunub.
Birincilik çərçivəsində gimnastlar balacalar, yeniyetmələr və gənclər yaş kateqoriyalarında çıxış edərək alətsiz, halqa, top, gürzlər, lent və iplə proqramlarını nümayiş etdiriblər. Fərdi proqramlarla yanaşı, balacalar və yeniyetmələr kateqoriyasında qrup hərəkətləri üzrə çıxışlar da təqdim olunub.
Təsnifat mərhələsinin yekunlarına əsasən final mərhələsinə vəsiqə qazanan gimnastlar həlledici çıxışlarda ən yüksək nəticələr uğrunda mübarizə aparıblar. Yarışın nəticələrinə görə fərqlənən gimnastlar mükafatlandırılaraq fəxri kürsüdə yer alıblar.
Üç gün davam edən birincilik çərçivəsində tamaşaçılar üçün də müxtəlif interaktiv müsabiqələr təşkil olunub. Müsabiqələrin qalibləri beynəlxalq turnirə bilet qazanmaq imkanı əldə ediblər.

On March 26–28, the 31st National Rhythmic Gymnastics Championship was successfully held at the National Gymnastics Arena. Nearly 200 gymnasts representing 18 clubs across the country participated in the competition. Alongside the capital Baku, athletes from Absheron, Sumgait, Mingachevir, Shamakhi, Zagatala, Sheki, and Ganja were also represented.
Within the framework of the championship, gymnasts performed in different age categories, including juniors, pre-juniors, and youth, showcasing routines without apparatus as well as with Hoop, Ball, Clubs, Ribbon, and Rope. In addition to individual routines, group performances were also presented in the juniors and pre-juniorscategories.
Based on the results of the qualification round, the gymnasts who advanced to the final stage competed for the highest scores in the decisive performances. According to the results of the competition, distinguished gymnasts were awarded and took their places on the podium.
Throughout the three-day championship, various interactive contests were also organized for spectators. Winners of these contests earned the opportunity to receive tickets to an international tournament.