Bakıda keçirilən Batut Gimnastikası və Tamblinq üzrə 35-ci Dünya Çempionatı çərçivəsində Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının (FIG) tamblinq üzrə Atletlər komissiyasına seçkilər keçirilib.
Komissiyaya namizədliyini kanadalı idmançı, 2012 və 2016-cı illər Olimpiya çempionu Rozanna MakLennan və Çin idmançısı, 2012-ci il Olimpiya çempionu Donq Donq irəli sürmüşdü.
Səsvermənin nəticələrinə görə Rozanna MakLellan qalib gəlib. O, 1 yanvar 2022-ci ildən 31 dekabr 2025-ci ilədək Atletlər komissiyasında yer alacaq.

As part of the 35th Trampoline and Tumbling World Championships held in Baku, elections were conducted for the Trampoline Gymnastics Athletes’ Commission of the International Gymnastics Federation (FIG).
Two prominent athletes were nominated for the position: Rosannagh MacLennan from Canada, Olympic Champion in 2012 and 2016, and Dong Dong from China, the 2012 Olympic Champion.
According to the results of the vote, Rosannagh MacLennan was elected. She will serve as a member of the FIG Athletes’ Commission from January 1, 2022, to December 31, 2025.