Artıq bildiyiniz kimi Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti 2021-ci ilin may ayında təşkili planlaşdırılan 3 beynəlxalq gimnastika yarışının mövcud karantin qaydalarına və sanitar-epidemioloji tələblərə uyğun olaraq keçirilməsinə icazə vermişdir.
Milli Gimnastika Arenasında Bədii Gimnastika üzrə FIG Dünya Kuboku 7-9 may tarixlərində, Aerobika Gimnastikası üzrə 9-cu Dünya Yaş Qrupları Yarışları 21-23 mayda və 16-cı Dünya Çempionatı 27-29 may tarixlərində baş tutacaq.
Dünya kuboku və Dünya Yaş Qrupları Yarışlarına media qeydiyyatı Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının (AGF) media xidməti tərəfindən həyata keçirilir.
Qeydiyyatdan keçmək üçün şəkil, şəxsiyyət və iş vəsiqələrinin surətlərinin iştirak edəcək şəxslər və media təşkilatının adının qeyd olunması ilə media@agf.az elektron poçt ünvanına göndərmək xahiş olunur. Məlumatlar natamam göndərildikdə həmin media təşkilatları və şəxslərin müraciətinə baxılmayacaqdır. Qeydiyyatdan keçmək üçün son tarix 1 maydır.
Aerobika gimnastikası üzrə 16-cı Dünya Çempionatına media akkreditasiyası Beynəlxalq Gimnastika Federasiyası (FIG) tərəfindən həyata keçirilir. Qeydiyyatdan keçmək üçün FIG-nin https://media.gymnastics.sport/ səhifəsinə daxil olmaq lazımdır. Qeydiyyat üçün son tarix 4 maydır.
Nəzərinizə çatdıraq ki, yarışlara akkreditasiya əldə etmək üçün hər bir media nümayəndəsindən arenaya ilk gəlişində ekspress COVID-19 PCR testindən keçmək tələb olunur. Yalnız test nəticəsi neqativ olan şəxslər müvafiq yarış üçün akkreditasiya əldə edəcəklər.

Media representatives` registration for international competitions to be held in Baku in May
As it was previously informed, the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan has authorized the organization of 3 international gymnastics competitions scheduled for May 2021 in accordance with existing quarantine rules and sanitary-epidemiological requirements.
At Milli Gimnastika Arenasi (National Gymnastics Arena), there will be held the FIG Rhythmic Gymnastics World Cup on May 7-9, while the 9th Aerobics Gymnastics World Age Group Competitions will take place on May 21-23 followed by the 16th Aerobic Gymnastics World Championships on May 27-29.
Media registration for the World Cup and World Age Group Competitions is carried out by the Press Service of Azerbaijan Gymnastics Federation (AGF).
For registration, it is necessary to send a photo, copy of identity card and business card to media@agf.az with indication of names of the persons and media organization. Incomplete information will not be considered. The deadline for registration is May 1.
Media accreditation for the 16th Aerobic Gymnastics World Championships is carried out by the International Gymnastics Federation (FIG). Registration is available on the website through the following link:
https://media.gymnastics.sport/.
The deadline for the registration is May 4.
It should be mentioned that in order to be accredited for the competition, each media representative is required to pass the express COVID-19 PCR test on their first visit to the Arena. Only the media representatives with a negative test result will be accredited for the relevant competition.