Artıq bildiyiniz kimi Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti 2021-ci ilin may ayında təşkili planlaşdırılan 3 beynəlxalq gimnastika yarışının mövcud karantin qaydalarına və sanitar-epidemioloji tələblərə uyğun olaraq keçirilməsinə icazə vermişdir.
Milli Gimnastika Arenasında Bədii Gimnastika üzrə FIG Dünya Kuboku 7-9 may tarixlərində, Aerobika Gimnastikası üzrə 9-cu Dünya Yaş Qrupları Yarışları 21-23 mayda və 16-cı Dünya Çempionatı 27-29 may tarixlərində baş tutacaq.
Dünya kuboku və Dünya Yaş Qrupları Yarışlarına media qeydiyyatı Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının (AGF) media xidməti tərəfindən həyata keçirilir.
Qeydiyyatdan keçmək üçün şəkil, şəxsiyyət və iş vəsiqələrinin surətlərinin iştirak edəcək şəxslər və media təşkilatının adının qeyd olunması ilə media@agf.az elektron poçt ünvanına göndərmək xahiş olunur. Məlumatlar natamam göndərildikdə həmin media təşkilatları və şəxslərin müraciətinə baxılmayacaqdır. Qeydiyyatdan keçmək üçün son tarix 1 maydır.
Aerobika gimnastikası üzrə 16-cı Dünya Çempionatına media akkreditasiyası Beynəlxalq Gimnastika Federasiyası (FIG) tərəfindən həyata keçirilir. Qeydiyyatdan keçmək üçün FIG-nin https://media.gymnastics.sport/ səhifəsinə daxil olmaq lazımdır. Qeydiyyat üçün son tarix 4 maydır.
Nəzərinizə çatdıraq ki, yarışlara akkreditasiya əldə etmək üçün hər bir media nümayəndəsindən arenaya ilk gəlişində ekspress COVID-19 PCR testindən keçmək tələb olunur. Yalnız test nəticəsi neqativ olan şəxslər müvafiq yarış üçün akkreditasiya əldə edəcəklər.

Регистрация представителей медии на майские международные соревнования в Баку
Как вы уже знаете, Кабинет Министров Азербайджанской Республики дал разрешение на проведение в мае 2021 года 3-x международных соревнований по гимнастике в соответствии с действующими карантинными правилами и санитарно-эпидемиологическими требованиями.
Итак, в Milli Gimnastika Arenası (Национальная арена гимнастики) с 7 по 9 мая пройдет Кубок мира по художественной гимнастике, с 21 по 23 мая - 9-е Всемирные соревнования среди возрастных групп и с 27 по  29 мая -16-й чемпионат мира по аэробной гимнастике.
Регистрация представителей медии на Кубок мира и Всемирные соревнования среди возрастных групп осуществляется пресс -службой Федерации гимнастики Азербайджана (AGF).
Для регистрации необходимо отправить фотографию, копии удостоверения личности и пресс карты с рабочего места с указанием имени  участвующих лиц и названием организации, на адрес электронной почты media@agf.az. При предоставлении неполной информации, заявка данных организаций и лиц не будет рассмотрена. Последний срок для регистрации - 1 мая.
Аккредитация представителей СМИ на 16-й Чемпионат мира по аэробной гимнастике осуществляется Международной федерацией гимнастики (FIG). Регистрация доступна на следующей странице FIG https://media.gymnastics.sport/. Последний срок регистрации-4 мая.
Обращаем внимание на то, что для получения аккредитации на соревнования каждый представитель СМИ по прибытию на арену должен пройти экспресс PCR тест COVID-19. Аккредитацию на соответствующее соревнование приобретут только лица с отрицательным результатом данного теста.
В случае возникновения каких-либо вопросов просим обратиться в пресс-службу Федерации по телефону (+99412) 493 30 11.