Beynəlxalq Gimnastika Federasiyası (FIG)2021-ci ilin noyabr ayında Bakıda keçirilməsi planlaşdırılan Batut Gimnastikası, Tamblinq və İkili Mini-Batut üzrə 35-ci Dünya Çempionatı və 28-ci Dünya Yaş Qrupları yarışlarının yeni tarixlərini açıqladı.
FIG-nin İcra Komitəsinin qərarına əsasən sözügedən yarışlar əvvəl planlaşdırıldığı tarixlərdən bir həftə gec keçiriləcək. Bu dəyişiklik FIG-nin Seçki Konqresinin 2020-ci ilin oktyabrından 2021-ci ilin noyabr ayına keçirilməsinin nəticəsədir. FIG-nin bu qərarı Milli Federasiyalara hər iki tədbirdə iştirak etmək imkanı verəcək.
Beləliklə, Batut Gimnastikası, Tamblinq və İkili Mini-Batut üzrə 35-ci Dünya Çempionatı 2021-ci ilin 18-21 noyabr, 28-ci Dünya Yaş Qrupları yarışları isə 26-29 noyabr tarixlərində baş tutacaq.

The International Gymnastics Federation (FIG) has announced the new dates for the 35th World Championships and 28th World Age Group Competitions in Trampoline, Tumbling and Double Mini-Trampoline planned to be held in Baku in November 2021.
According to the decision of the FIG Executive Committee, the competitions will be held a week later from the previously scheduled dates. This change is the result of the postponement of the FIG Electoral Congress from October 2020 to November 2021. This decision of the FIG will allow the National Federations to participate in both events.
Thus, in 2021, the 35th World Championships in Trampoline Gymnastics, Tumbling and Double Mini-Trampoline will be held on November 18-21, followed by the 28th World Age Group Competitions on November 26-29.