Beynəlxalq Gimnastika Federasiyası (FIG)2021-ci ilin noyabr ayında Bakıda keçirilməsi planlaşdırılan Batut Gimnastikası, Tamblinq və İkili Mini-Batut üzrə 35-ci Dünya Çempionatı və 28-ci Dünya Yaş Qrupları yarışlarının yeni tarixlərini açıqladı.
FIG-nin İcra Komitəsinin qərarına əsasən sözügedən yarışlar əvvəl planlaşdırıldığı tarixlərdən bir həftə gec keçiriləcək. Bu dəyişiklik FIG-nin Seçki Konqresinin 2020-ci ilin oktyabrından 2021-ci ilin noyabr ayına keçirilməsinin nəticəsədir. FIG-nin bu qərarı Milli Federasiyalara hər iki tədbirdə iştirak etmək imkanı verəcək.
Beləliklə, Batut Gimnastikası, Tamblinq və İkili Mini-Batut üzrə 35-ci Dünya Çempionatı 2021-ci ilin 18-21 noyabr, 28-ci Dünya Yaş Qrupları yarışları isə 26-29 noyabr tarixlərində baş tutacaq.

Международная федерация гимнастики (FIG)объявила новые даты 35-го Чемпионата мираи 28-х Всемирных соревнований среди возрастных групп по прыжкам на батуте, акробатической дорожке и двойном мини-батуте, проведение которых запланировано на ноябрь 2021г.
Согласно решению Исполнительного комитета FIG, указанные соревнования пройдут на неделю позже, ранее запланированных сроков. Это изменение является результатом переносаизбирательного Конгресса FIG с октября 2020г. на ноябрь 2021г. Это решение Международной федерации гимнастики даст возможность Национальным федерациям участвовать в обоих мероприятиях.
Таким образом, 35-й Чемпионат мира по прыжкам на батуте, акробатической дорожке и двойном мини-батуте состоится 18-21 ноября 2021г., а 28-е Всемирныесоревнования среди возрастных групп 26-29 ноября.