Fevralın 18-də Bakıda, Milli Gimnastika Arenasında batut gimnastikası üzrə Dünya Kubokunun təntənəli açılış mərasimi keçirilib.
Mərasimdə çıxış edən Gənclər və İdman Nazirliyinin idman şöbəsinin müdiri Elnur Məmmədov ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi ərəfəsində ölkəmizdə təşkil olunan Dünya kubokunda Gənclər və İdman Nazirliyi adından iştirakçıları salamlayıb.
O, ölkəmizdə idmana dövlət səviyyəsində göstərilən diqqət və qayğını vurğulayaraq, son illərdə Azərbaycanda batut gimnastikasının inkişafından danışıb. O bildirib ki, batut gimnastiksı üzrə Dünya kuboku Bakıda artıq altıncı dəfədir ki, təşkil olunur.
Qeyd edək ki, batut gimnastikası üzrə Dünya Kubokunda Azərbaycanla yanaşı, 15 ölkədən 62 gimnast fərdi və sinxron proqramda çıxış edir. Yarışın ilk günü təsnifat mərhələsi, ikinci günü isə kişilər arasında ikinci təsnifat və final mərhələləri (kişilər və qadınlar) keçiriləcək.

On February 18, the official opening ceremony of the Trampoline Gymnastics World Cup was held in Baku at the National Gymnastics Arena.
During the ceremony, Elnur Mammadov, the Head of the Sports Department of the Ministry of Youth and Sports, addressed the participants, greeting them on behalf of the Ministry of Youth and Sports in the year marking the 100th anniversary of national leader Heydar Aliyev. He emphasized the attention and care given to sports at the state level in our country and talked about the development of trampoline gymnastics in Azerbaijan in recent years. He also pointed out that this is the sixth time the Trampoline Gymnastics World Cup has been held in Baku.
It is worth noting that, alongside Azerbaijan, 62 gymnasts from 15 countries will compete in both individual and synchronized events in the Trampoline Gymnastics World Cup. On the first day of the competition, the qualification round took place, while the second day saw the second qualification and final rounds (for both men and women).