Nəzərinizə çatdırmaq istərdik ki, Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti 2021-ci ilin noyabr ayında təşkili planlaşdırılan 2 beynəlxalq gimnastika yarışının mövcud karantin qaydalarına və sanitar-epidemioloji tələblərə uyğun olaraq keçirilməsinə icazə vermişdir. Bununla da, Azərbaycan Gimnastika Federasiyası (AGF) tərəfindən keçiriləcək batut gimnastikası üzrə dünya çempionatı və yaş qrupları yarışlarına media qeydiyyatı başlamışdır.
Batut gimnastikası üzrə 35-ci Dünya Çempionatı cari ilin 18-21 noyabr tarixlərində gimnastika yarışlarının ənənəvi ünvanı, bu növ üzrə Avropa çempionatına ev sahibliyi etmiş Milli Gimnastika Arenasında baş tutması gözlənilir. Qeyd edək ki, çempionata media akkreditasiyası 28 sentyabr tarixlərində açıq elan olunmuşdur. Qeydiyyatdan keçmək üçün FIG-nin https://media.gymnastics.sport/ səhifəsinə daxil olmaq lazımdır. Qeydiyyat üçün son tarix 12 oktyabrdır.
25-28 noyabr tarixlərində keçirilməsi planlaşdırılan 28-ci Dünya Yaş Qrupları Yarışlarına media qeydiyyatı AGF-nin media xidməti tərəfindən həyata keçirilir.
Qeydiyyatdan keçmək üçün şəkil, şəxsiyyət (hər iki tərəfi) və iş vəsiqələrinin surətlərinin iştirak edəcək şəxslər və media təşkilatının adının qeyd olunması ilə media@agf.az elektron poçt ünvanına göndərmək xahiş olunur. Məlumatlar natamam göndərildikdə həmin media təşkilatları və şəxslərin müraciətinə baxılmayacaqdır. Qeydiyyatdan keçmək üçün son tarix 26 oktyabrdır.
Nəzərinizə çatdıraq ki, yarışlara akkreditasiya əldə etmək üçün hər bir media nümayəndəsindən arenaya ilk gəlişində ekspress COVID-19 PCR testindən keçmək tələb olunur. Yalnız test nəticəsi neqativ olan şəxslər müvafiq yarış üçün akkreditasiya əldə edəcəklər.
Daha bir məqamı qeyd edək ki, aerobika gimnastikası üzrə ötən mayda təşkil edilmiş yarışlar zamanı olduğu kimi bu yarışlar çərçivəsində də gimnastların çıxışlarından sonra müsahibə verməsi üçün nəzərdə tutulan “Mixed Zone” adlandırılan zona onlayn müsahibələrlə əvəz ediləcəkdir.

We would like to inform you that the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan has authorized the organization of 2 international gymnastics competitions scheduled for November 2021 in accordance with existing quarantine rules and sanitary-epidemiological requirements. Thus, media registration process for the Trampoline Gymnastics World Championships and World Age Group Competitions planned to be held by Azerbaijan Gymnastics Federation (AGF) has launched.
The 35th Trampoline Gymnastics World Championships will take place on November 18-21 at Milli Gimnastika Arenasi (National Gymnastics Arena), the traditional venue for gymnastics competitions, which hosted the European Championships in this discipline as well. It should be mentioned that the media accreditation for the Championships was announced on September 28. Registration is available online through the following link of the FIG official website: https://media.gymnastics.sport/. The deadline for registration is October 12.
Media registration for the 28th World Age Group Competitions, scheduled for November 25-28, is carried out by AGF Press Service.
In order to register, please send a photo, ID (both sides) and copies of business cards to media@agf.az with the name of the person and media organization to be present. If the information is incomplete, the appeals of those media organizations and individuals will not be considered. The deadline for registration is October 26.
Please note that in order to be accredited for the event, each media representative is required to pass the express COVID-19 PCR test on their first visit to the arena. Only those with a negative test result will be accredited for the relevant competition.
It should also be mentioned that, as in the case of Aerobic gymnastics competitions held last May, the so-called "Mixed Zone", where gymnasts will be interviewed after their performances, will be replaced by online interviews.
If you have any questions, you can contact the Press Service of the federation by calling (+99412) 493 30 11.