Nəzərinizə çatdırmaq istərdik ki, Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti 2021-ci ilin noyabr ayında təşkili planlaşdırılan 2 beynəlxalq gimnastika yarışının mövcud karantin qaydalarına və sanitar-epidemioloji tələblərə uyğun olaraq keçirilməsinə icazə vermişdir. Bununla da, Azərbaycan Gimnastika Federasiyası (AGF) tərəfindən keçiriləcək batut gimnastikası üzrə dünya çempionatı və yaş qrupları yarışlarına media qeydiyyatı başlamışdır.
Batut gimnastikası üzrə 35-ci Dünya Çempionatı cari ilin 18-21 noyabr tarixlərində gimnastika yarışlarının ənənəvi ünvanı, bu növ üzrə Avropa çempionatına ev sahibliyi etmiş Milli Gimnastika Arenasında baş tutması gözlənilir. Qeyd edək ki, çempionata media akkreditasiyası 28 sentyabr tarixlərində açıq elan olunmuşdur. Qeydiyyatdan keçmək üçün FIG-nin https://media.gymnastics.sport/ səhifəsinə daxil olmaq lazımdır. Qeydiyyat üçün son tarix 12 oktyabrdır.
25-28 noyabr tarixlərində keçirilməsi planlaşdırılan 28-ci Dünya Yaş Qrupları Yarışlarına media qeydiyyatı AGF-nin media xidməti tərəfindən həyata keçirilir.
Qeydiyyatdan keçmək üçün şəkil, şəxsiyyət (hər iki tərəfi) və iş vəsiqələrinin surətlərinin iştirak edəcək şəxslər və media təşkilatının adının qeyd olunması ilə media@agf.az elektron poçt ünvanına göndərmək xahiş olunur. Məlumatlar natamam göndərildikdə həmin media təşkilatları və şəxslərin müraciətinə baxılmayacaqdır. Qeydiyyatdan keçmək üçün son tarix 26 oktyabrdır.
Nəzərinizə çatdıraq ki, yarışlara akkreditasiya əldə etmək üçün hər bir media nümayəndəsindən arenaya ilk gəlişində ekspress COVID-19 PCR testindən keçmək tələb olunur. Yalnız test nəticəsi neqativ olan şəxslər müvafiq yarış üçün akkreditasiya əldə edəcəklər.
Daha bir məqamı qeyd edək ki, aerobika gimnastikası üzrə ötən mayda təşkil edilmiş yarışlar zamanı olduğu kimi bu yarışlar çərçivəsində də gimnastların çıxışlarından sonra müsahibə verməsi üçün nəzərdə tutulan “Mixed Zone” adlandırılan zona onlayn müsahibələrlə əvəz ediləcəkdir.

Регистрация представителей медии на Чемпионат Мира и Всемирные соревнования среди возрастных групп по прыжкам на батуте
07 Октября 2021
Кабинет Министров Азербайджанской Республики дал разрешение на проведение в ноябре 2021 года 2-x международных соревнований по гимнастике в соответствии с действующими карантинными правилами и санитарно-эпидемиологическими требованиями. Итак, началась регистрация СМИ на Чемпионат мира по прыжкам на батуте и на  Всемирные соревнования среди возрастных групп, запланированные Федерацией гимнастики Азербайджана (AGF).
35-ый Чемпионат Мира по прыжкам на батуте пройдет 18-21 ноября  текущего года традиционно в Milli Gimnastika Arenası (Национальная арена гимнастики), которая уже принимала чемпионат Европы по этой же дисциплине.
Отметим, что процедура аккредитации СМИ на чемпионат была объявлена ​​открытой 28 сентября. Регистрацию нужно пройти по следующей ссылке на странице FIG https://media.gymnastics.sport/. Последний срок регистрации - 12 октября.
Регистрация СМИ на 28-е Всемирные соревнования среди возрастных групп, запланированные на 25-28 ноября, осуществляется медиа-службой AGF.
Чтобы пройти регистрацию просим вас отправить на электронную почту  media@agf.az  фотографию, удостоверение личности (с обеих сторон) и пресс карты с рабочего места с указанием участвующих лиц и названия медиа организации. Обращения не будут рассматриваться, при случае предоставления  неполной информации со стороны лиц и медиа организаций. Последний срок регистрации - 26 октября.
Сообщаем вам, что для приобретения аккредитации на соревнования, каждый представитель СМИ должен пройти экспресс ПЦР тест на COVID-19 при первом посещении арены. Только те лица, у которых результат теста будет отрицательным, смогут получить аккредитацию на проходящие соревнования.
Следует отметить, что, как и в случае соревнований по аэробной гимнастике, прошедших в прошлом мае, зона для интервью - “Mixed Zone”, где у гимнастов берут  интервью после выступлений, будет заменена онлайн-интервью.