Olimpiya Oyunlarından 2 ay sonra bədii gimnastlarımız yenidən “Gündoğan ölkə”yə səfər ediblər. Bu dəfə qızlarımız Dünya Çempionatında iştirak etmək üçün Yaponiyanın Kitakyuşu şəhərinə yollanıblar.
27-31 oktyabr tarixlərində keçirilmiş dünya birinciliyində Azərbaycanı qrup hərəkətləri komandası tərkibində Zeynəb Hümmətova, Darya Sorokina, Ləman Əlimuradova, Luzan Yelizaveta və Güllü Ağalarzadə, fərdi proqramda isə Zöhrə Ağamirova, Arzu Cəlilova və Nərmin Bayramova təmsil edib.
Xalçadakı inamlı çıxışları ilə hər kəsdə xoş emosiyalar yaradan qrup komandamız hər iki çıxış proqramı ilə final mərhələsinə adlayıblar. Həlledici mərhələdə qızlarımız həm 5 topla, həm də 3 halqa və 2 cüt gürzlərlə 6-cı yerdə qərarlaşıblar.
Çoxnövçülük yarışlarında da (iki çıxış proqram üzrə) qrupumuz 6-cı olub.
Fərdi gimnastların yarışında hər dörd alətlə iştirak edən Tokio-2020 Olimpiadasının iştirakçısı Zöhrə fərdi birincilikdə 24-cü olub. Ayrı-ayrı alətlərlə ən yaxşı çıxışını isə gürzlər və lentlə nümayiş etdirərək 21-ci yerdə qərarlaşıb.
Bu Dünya çempionatı 2 fərdi gimnastımız üçün debüt yarışı olub. Gənclər arasında keçirilmiş ilk Dünya Çempionatının ikiqat mükafatçısı Arzu və Avropa Çempionatının bürünc medalçısı Nərmin ilk dəfə dünya birinciliyində böyüklər arasında çıxış etdilər. 3 alətlə kompozisiyalarını nümayiş etdirən Arzu ən yaxşı nəticəsini topla göstərərək 21-ci olub. İstedadlı gimnastımız çoxnövçülükdə 23-cü yerdə qərarlaşıb. Nərmin isə yalnız lentlə çıxış edərək, 41-ci olub.

Наши представители на этот раз на Чемпионате мира в Японии
Спустя два месяца после Олимпийских игр наши гимнастки снова посетили “страну восходящего cолнца”.  На этот раз представительницы поехали в Китакюсю (Япония) для участия на Чемпионате мира.
В мундиале, проходящем 27-31 октября, Азербайджан представили Зейнаб Гумметова, Дарья Сорокина, Ляман Алимурадова, Лузан Елизавета и Гюллю Агаларзаде в составе команды в групповых упражнениях, а в индивидуальной программе выступили - Зохра Агамирова, Арзу Джалилова и Нармин Байрамова.
Наша команда в групповых упражнениях, которая своими уверенными выступлениями на ковре вызвала у всех приятные эмоции, вышла в финал в обоих видах программы.  На решающем этапе наши гимнастки заняли 6-е место с 5-ю мячами, 3-я обручами и 2-я парами булав.
В многоборье (в общей сумме по обоим видам программы) наша группа заняла 6-е место.
Зохра, участница Олимпийских игр  Токио-2020, выступившая в индивидуальных соревнованиях по художественной гимнастике со всеми четырьмя предметами, заняла 24-е место в личном первенстве.  Показав свое лучшее выступление с булавами и лентой, она заняла 21-е место.
Этот Чемпионат мира стал дебютным для двух наших гимнасток.  Арзу, двукратная победительница первого Чемпионата мира среди юниорок, и Нармин, бронзовый призер Чемпионата Европы 2020 г., впервые выступили среди взрослых гимнасток на Чемпионате мира.  Продемонстрировав свои композиции с 3-мя предметами, Арзу показала лучший результат с мячом став 21-ой.  Наша талантливая гимнастка заняла 23-е место в многоборье.  Нармин была 41-ой, выступая только с лентой.