Noyabrın 14-də Kürdəmir və Şirvan Olimpiya İdman Kompleksinin bədii gimnastika bölməsinin üzvləri Milli Gimnastika Arenasında keçirilən təlim-məşq toplanışında iştirak etmək üçün paytaxtımıza səfər edib. Noyabrın 19-dək davam edəcək məşqlərdə ümumilikdə hər iki komandadan 14 idmançı iştirak edir. Məşqlərin təşkili idmançıların hazırlıq səviyyəsinin gücləndirilməsi, eləcə də 8-11 dekabr tarixlərində Şəki şəhərində keçiriləcək Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının yenidən qurulmasının 20 illiyinə həsr olunmuş birgə yarışlar çərçivəsində təşkil ediləcək bədii gimnastika üzrə 27-ci Azərbaycan birinciliyinə hazırlıq xarakteri daşıyır.
Qeyd edək ki, Şirvan Olimpiya İdman Kompleksində 2015-ci, Kürdəmir Olimpiya İdman Kompleksində isə 2016-cı ildən bədii gimnastika bölməsi fəaliyyət göstərir.
Məlumat üçün bildirək ki, bölgələlərdə gimnastikanın inkişafı çərçivəsində müxtəlif regionlardan gimnastlar paytaxtda mütəmadi olaraq təlim-məşqlərdə iştirak edirlər.
Xatırladaq ki, son ay ərzində Mingəçevir, Masallı və Gəncənin bədii gimnastika üzrə komandaları Milli Gimnastika Arenasının qonağı olublar.

This time, Rhythmic gymnasts of Kurdamir & Shirvan are guests of “Milli Gimnastika Arenasi”
On November 14, members of the Rhythmic Gymnastics section of Kurdamir & Shirvan Olympic Sports Complex visited our capital in order to participate in the training camp held at “Milli Gimnastika Arenasi” (National Gymnastics Arena). A total of 14 athletes from both teams are taking part in the training camp which will last until November 19. The aim of the organization of the training camp is to strengthen the level of preparation of athletes and to prepare for the 27th Azerbaijan Championship in Rhythmic Gymnastics among Age Categories, to be organized within the framework of joint competitions, dedicated to the 20th Anniversary of re-establishment of Azerbaijan Gymnastics Federation (AGF) (Sheki on December 8-11).
It should be mentioned that the Rhythmic Gymnastics section has been operating at Shirvan Olympic Sports Complex since 2015 while at Kurdamir Olympic Sports Complex since 2016.
Within the framework of the development of Gymnastics in the regions, gymnasts from different regions are expected to regularly participate in the training camp held in the capital.