Milli Gimnastika Arenasının məşq zalı bu dəfə Zirə Mədəniyyət Mərkəzi və Naxçıvan Muxtar Respublikası Stadionunun bədii gimnastika bölməsinin üzvlərinin ixtiyarına verilib. 19 gimnastın iştirakı ilə keçirilən təlim-məşqlərdə idmançılara təcrübəli məşqçilərin rəhbərliyi altında ümumi və xüsusi fiziki hazırlıq və alət texnikası üzrə məşqlər keçirilir. Bununla yanaşı, mütəxəssislər tərəfindən gimnastların proqramlarının təkmilləşdirilməsinə diqqət yetirilir.
Qeyd edək ki, Zirə Mədəniyyət Mərkəzində 2015-ci, Naxçıvan Muxtar Respublikası Stadionunda isə 2016-cı ildən bədii gimnastika bölmələri fəaliyyət göstərir.

На этот раз в тренировочных сборах приняли участие художественные гимнастки Зиря и Нахичевани
На этот раз, “Milli Gimnastika Arenası” (Национальная арена гимнастики) был предоставлен воспитанницам секции по художественной гимнастики Культурного центра Зиря, а также стадиону Нахичеванской Автономной Республики. В учебно-тренировочных сборах с участием 19 гимнасток проводятся занятия по общей и специальной физической подготовке и по технике управления с предметом под руководством опытных тренеров спортсменкам. Наряду с этим, специалисты уделяют внимание совершенствованию программ гимнасток.
Следует отметить, что секции по художественной гимнастике в Культурном центре Зиря функцанируют с 2015г., а в стадионе Нахичеванской Автономной Республики с 2016г.