26 avqust – Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun Prezidenti, YUNESKO və İSESKO-nun xoşməramlı səfiri, Milli Məclisin deputatı, Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının prezidenti Mehriban Əliyevanın ad günüdür.
Hörmətli Mehriban xanım!
Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının kollektivi Sizi ad gününüz münasibətilə təbrik edir!
Gimnastlar və məşqçilər, həmçinin gimnastika sahəsində çalışan hər bir şəxs, Sizin dəstəyinizi gündəlik işlərində hiss edir və bu bizim hər birimizə əlavə güc verir.
Bu gün, bu diqqətə, dəstəyə və qayğıya görə Sizə öz minnətdarlığımızı bildiririk. Ölkəmizdə gimnastlarımız üçün yaradılmış şərait və beynəlxalq arenada qazanılan uğurlar məhz bunun nəticəsidir.
Sizin gimnastlarımızla hər bir görüşünüz, gimnastika ailəsi üçün bir bayrama çevrilir. Bu ailənin hər bir üzvünü, Sizinlə - ölkədə idmanın inkişafında, Azərbaycan mədəniyyətinin onun hüdudlarından kənarda təbliğində əvəzsiz töhfəsi olan, zərif və eyni zamanda güclü qadınla - görüşlərin təəssüratı uzun müddət tərk etmir.
Sizin rəhbərliyiniz altında, Bakıda 1-ci Avropa Oyunlarının - Avropa idmanının bu möhtəşəm tədbirinin müvəffəqiyyətlə təşkili - idmançılarımızın gələcək uğurlarının və ölkədə idmanın davamlı inkişafının təminatıdır.
Avropa qarşısında duyduğumuz qürür hissinə görə Sizə minnətdarıq!
Sizə, səmimi qəlbdən möhkəm can sağlığı, xoşbəxtlik və əmin-amanlıq arzulayırıq. Əminik ki, sevimli Azərbaycanımızın hələ çox uğurları və nailiyyətləri Sizin adınızla bağlı olacaq!

August 26 – is the birthday of First Lady of Azerbaijan, President of the Heydar Aliyev Foundation, Goodwill Ambassador of UNESCO and ISESCO, MP (Milli Majlis), President of Azerbaijan Gymnastics Federation, Mehriban Aliyeva.
Dear Mehriban khanim,
The Azerbaijan Gymnastics Federation’s collective congratulates you on your birthday!
Gymnasts and coaches, as well as all persons working in gymnastics field, feel your support in their everyday work, and, it gives extra strength to each of us.
Today, we express you our gratitude for that attention, support and care, the result of which are the conditions created for the gymnasts in our country and their successes on the international arena.
Your every meeting with our gymnasts turns into a festive occasion within gymnastics family, which, for the following days, lives under impression from the meeting with you – graceful, and, at the same time, strong woman, whose contribution into the development of sports in our country, in promotion of Azerbaijani culture out of its borders, is unbelievable.
And successful organization of the 1st European Games under your leadership in Baku – this great event of the whole European sports – is a guarantee of further achievements of our sportsmen and successive development of sports in the country.
Thank you for the feeling of pride before the European community!
We sincerely wish you sound health, happiness and prosperity.
Today, we are confident that yet many successes and achievements of our beloved Azerbaijan will be related with you!