26 avqust – Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun Prezidenti, YUNESKO və İSESKO-nun xoşməramlı səfiri, Milli Məclisin deputatı, Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının prezidenti Mehriban Əliyevanın ad günüdür.
Hörmətli Mehriban xanım!
Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının kollektivi Sizi ad gününüz münasibətilə təbrik edir!
Gimnastlar və məşqçilər, həmçinin gimnastika sahəsində çalışan hər bir şəxs, Sizin dəstəyinizi gündəlik işlərində hiss edir və bu bizim hər birimizə əlavə güc verir.
Bu gün, bu diqqətə, dəstəyə və qayğıya görə Sizə öz minnətdarlığımızı bildiririk. Ölkəmizdə gimnastlarımız üçün yaradılmış şərait və beynəlxalq arenada qazanılan uğurlar məhz bunun nəticəsidir.
Sizin gimnastlarımızla hər bir görüşünüz, gimnastika ailəsi üçün bir bayrama çevrilir. Bu ailənin hər bir üzvünü, Sizinlə - ölkədə idmanın inkişafında, Azərbaycan mədəniyyətinin onun hüdudlarından kənarda təbliğində əvəzsiz töhfəsi olan, zərif və eyni zamanda güclü qadınla - görüşlərin təəssüratı uzun müddət tərk etmir.
Sizin rəhbərliyiniz altında, Bakıda 1-ci Avropa Oyunlarının - Avropa idmanının bu möhtəşəm tədbirinin müvəffəqiyyətlə təşkili - idmançılarımızın gələcək uğurlarının və ölkədə idmanın davamlı inkişafının təminatıdır.
Avropa qarşısında duyduğumuz qürür hissinə görə Sizə minnətdarıq!
Sizə, səmimi qəlbdən möhkəm can sağlığı, xoşbəxtlik və əmin-amanlıq arzulayırıq. Əminik ki, sevimli Azərbaycanımızın hələ çox uğurları və nailiyyətləri Sizin adınızla bağlı olacaq!

ПОЗДРАВЛЕНИЕ В АДРЕС ПРЕЗИДЕНТА ФЕДЕРАЦИИ ГИМНАСТИКИ АЗЕРБАЙДЖАНА
26 августа – день рождения Первой леди Азербайджана, Президента Фонда Гейдара Алиева, посла доброй воли ЮНЕСКО и ИСЕСКО, депутата Милли Меджлиса, Президента Федерации Гимнастики Азербайджана Мехрибан Алиевой.
Уважаемая Мехрибан ханум!
Коллектив Федерации Гимнастики Азербайджана поздравляет Вас с днем рождения!
Гимнасты и тренера, а также все лица, которые работают в сфере гимнастики чувствуют Вашу поддержку в своей каждодневной работе, что придает дополнительную силу каждому из нас.
Сегодня, мы благодарим Вас за то, внимание, за ту поддержку и заботу, результатом, которого являются условия, созданные для гимнастов в нашей стране и их успехи на международной арене.
Ваша каждая встреча с нашими гимнастами превращается в праздник гимнастической семьи, которая в течении последующих дней живет впечатлениями от встречи с Вами – изящной, и, в то же время, сильной женщины, чей вклад в развитие спорта в стране, в пропаганде культуры Азербайджана за ее пределами является неимоверной.
А успешное проведение в Баку 1-ых Европейских Игр под Вашим руководством – это грандиозное событие всего Европейского спорта – является залогом дальнейших успехов наших спортсменов и последующего развития спорта в нашей стране.
Спасибо Вам за чувство гордости перед Европой!
Искренне желаем Вам крепкого здоровья, счастья и благополучия. Уверены, что с Вашим именем будут связаны еще многие успехи и достижения нашего любимого Азербайджана!