Bu gün Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti, YUNESKO və İSESKO-nun xoşməramlı səfiri, millət vəkili, həmçinin Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının prezidenti Mehriban xanım Əliyevanın doğum günüdür.
Hörmətli Mehriban xanım,
Gimnastika Federasiyasının kollektivi Sizi ad gününüz münasibətilə təbrik edir!
Ölkəmizin mədəniyyət və incəsənət, səhiyyə və təhsil, elm və idman sahələrindəki böyük uğurları Sizin adınızla bağlıdır. Bundan əlavə, məhz Sizin sayənizdə Azərbaycan, dünyada bədii gimnastika mərkəzlərindən biri kimi tanınır. İdmançılarımızın uğurlu çıxışları və Bakıda irimiqyaslı yarışların mükəmməl təşkilatçılığı ölkə tarixində daha bir dönüş nöqtəsi kimi qeydə alınıb.
Belə usanmaz və səmərəli fəaliyyətinizin davam etməsini, sevincli günlər və xoş xəbərlərin Sizi daima müşayiət etməsini diləyirik.

Today is the birthday of Azerbaijan’s First Lady, President of Heydar Aliyev Foundation, Goodwill Ambassador of UNESCO and ISESCO, MP and President of Azerbaijan Gymnastics Federation, Mehriban Aliyeva.
Dear Mehriban khanim!
Gymnastics Federation's team congratulates you on your birthday!
Your name is associated with country's great successes in arts and culture, health and education, science and sports. Moreover, thanks to you, Azerbaijan is recognized as one of the world centers of rhythmic gymnastics. Successful performances of our athletes and brilliant organization of major events in Baku became another page of country’s history.
We wish you a fruitful and a tireless work, the best news and everlasting presence of the joyful events in your life.