Bu gün Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti, YUNESKO və İSESKO-nun xoşməramlı səfiri, millət vəkili, həmçinin Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının prezidenti Mehriban xanım Əliyevanın doğum günüdür.
Hörmətli Mehriban xanım,
Gimnastika Federasiyasının kollektivi Sizi ad gününüz münasibətilə təbrik edir!
Ölkəmizin mədəniyyət və incəsənət, səhiyyə və təhsil, elm və idman sahələrindəki böyük uğurları Sizin adınızla bağlıdır. Bundan əlavə, məhz Sizin sayənizdə Azərbaycan, dünyada bədii gimnastika mərkəzlərindən biri kimi tanınır. İdmançılarımızın uğurlu çıxışları və Bakıda irimiqyaslı yarışların mükəmməl təşkilatçılığı ölkə tarixində daha bir dönüş nöqtəsi kimi qeydə alınıb.
Belə usanmaz və səmərəli fəaliyyətinizin davam etməsini, sevincli günlər və xoş xəbərlərin Sizi daima müşayiət etməsini diləyirik.

ПОЗДРАВЛЯЕМ ПРЕЗИДЕНТА ФЕДЕРАЦИИ!
Сегодня день рождения первой леди Азербайджана, президента Фонда Гейдара Алиева, посла доброй воли ЮНЕСКО и ИСЕСКО, депутата, а также президента Федерации гимнастики Азербайджана Мехрибан Алиевой.
Уважаемая Мехрибан ханым!
Коллектив Федерации гимнастики поздравляет Вас по случаю Вашего дня рождения!
С Вашим именем связаны большие успехи страны в культуре и искусстве, здравоохранении и образовании, науке и спорте. Более того, именно благодаря Вам Азербайджан признан одним из мировых центров художественной гимнастики. Успешные выступления наших спортсменок и блестящая организация крупных соревнований в Баку стали еще одной вехой в истории страны.
Мы желаем Вам такой же плодотворной и неутомимой деятельности, неизменного сопутствия радостных событий и самых добрых известий.