Portuqaliyanın Qimarayeş şəhəri aerobika gimnastikası üzrə Dünya Yaş Qrupları yarışlarının ardınca bu növ üzrə böyüklər arasında dünya çempionatına ev sahibliyi edib.
İyunun 16-dan 18-dək keçirilən yarışda ölkəmizi yığma komandamızın üzvləri Ayxan Əhmədli, Rauf Hacıyev, Nigar Mir Cəlallı, Nəzrin Mustafayeva, Mədinə Musatafayeva, Sənan Mahmudlu, Xədicə Quliyeva və Vladimir Dolmatov təmsil ediblər.
Yarışda ən yüksək nəticəni millimizin 8 üzvündən ibarət olan aerodans komandası göstərib. Belə ki, təmsilçilərimiz 7-ci pillədə qərarlaşıblar.
Fərdi yarışlarda kişilər arasında Vladimir Dolmatov 9-cu, qadınlar arasında Mədinə Mustafayeva 17-ci olub. Vladimir Dolmatov və Mədinə Mustafayevadan ibarət qarışıq cütlüyümüz isə 12-ci yeri tutub.

Чемпионат Мира подошел к концу
В Гимарайнше (Португалия) сразу после Всемирных соревнований среди возрастных групп прошел Чемпионат мира по аэробной гимнастике.
В соревнованиях, прошедших с 16-го по 18-ое июня, нашу страну представили члены Национальной сборной команды - Айхан Ахмедли, Рауф Гаджиев, Нигяр Мир Джалалли, Назрин Мустафаева, Медина Мустафаева, Сянан Махмудлу, Хадиджа Гулиева и Владимир Долматов.
Лучший результат в соревнованиях продемонстрировала команда танцевальной аэробики, состоящая из 8-и членов Национальной сборной команды. Итак, наши представители завоевали 7-ое место.
В индивидуальной программе среди мужчин - Владимир Долматов занял 9-е место, а среди женщин - Медина Мустафаева заняла 17-е место. Наша смешанная пара (Владимир Долматов и Мадина Мустафаева) заняла 12-е место.