Bakıda, Milli Gimnastika Arenasıında aerobika gimnastikası üzrə 11-cı Avropa Çempionatının təntənəli açılış çərasimi baş tutub.
Avropa Gimnastika İttifaqının prezidenti, Fərid Qayıbov açılış mərasimində çıxış edib. O, açılış sözündə Bakıda ilk dəfə bu gimnastika növü üzrə Avropa Çempionatının keçirildiyini vurğulayıb.
“Gördüyünüz kimi, yarışlar yüksək səviyyədə təşkil olunub. Buna görə, Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının prezidenti, Mehriban xanım Əliyevaya, Təşkilat Komitəsinin bütün üzvlərinə, könüllülərə və azarkeşlərə öz minnətdarlığımı bildirirəm”, deyə Qayıbov qeyd edib.
Rəsmi açılış mərasimindən sonra, gimnastika növləri üzrə yığma komandaların üzvlərinin, xoreoqraflarının iştirakı ilə möhtəşəm şou təqdim olunub.
Yarışların ilk günü çərçivəsində gənc gimnastlar arasında aerodans, kişi və qadınların fərdi çıxışları, qarışıq cütlüklər, üçlüklər və qrupların təsnifat yarışları baş tutub.

The solemn opening ceremony of the 11th European Championships in Aerobic Gymnastics is underway at the National Gymnastics Arena in Baku.
President of the European Union of Gymnastics Farid Gaibov addressed the audience. He noted that Baku is hosting the European Aerobic Gymnastics Championships for the first time, and stressed that, as always, the competitions are organized at a high level. Farid Gaibov thanked President of the Azerbaijan Gymnastics Federation Mehriban Aliyeva and members of the organizing committee.
The qualifications among juniors - an individual program an individual program among women, trios, and aerobic dance were already held today: the Azerbaijani team reached the aerobic dance finals.
The junior qualifications among men, mixed pairs and groups will be held after the opening ceremony.