Bu yaxınlarda bədii gimnastika üzrə dünya ulduzlarını qəbul edən Milli Gimnastika Arenası mayın 3 və 4-də öz qapılarını kiçik yaşlı gimnastlar üçün açdı.
Belə ki, iki gün ərzində keçirilən 27-ci Bakı birinciliyində 9 klubdan ümumilikdə 123-ü fərdi və 63-ü qrup komandasının (12 qrup) üzvü olmaqla 186 gimnast qüvvəsini sınadı.
Yarışda idmançılar fərdi (balacalar - 2012, 2013, 2014-cü il təvəllüdlü, yeniyetmələr - 2010-2011-ci il təvəllüdlü, gənclər - 2007-2009-cu il təvəllüdlü) və qrup hərəkətləri proqramında (balacalar - 2012-2014-cü il təvəllüdlü, yeniyetmələr - 2010-2011-ci il təvəllüdlü) mübarizə apardılar.
Gimnastika növünün ən zərif nümayəndələrinin ikigünlük əsrarəngiz mübarizəsinin yekununda qeyd olunan yaş kateqoriyaları üzrə fərdi çoxnövçülükdə və qrup hərəkətləri proqramında paytaxtın ən güclüləri müəyyənləşdi.
Yekun nəticəyə əsasən yarışın keçirildiyi yaş kateqoriyaları üzrə fərdi çıxışlar və qrup hərəkətləri proqramı üzrə ən yaxşı nəticə göstərmiş komandalar ümumi hesabda kuboka layiq görüldülər.
“Ocaq Sport” klubunun gimnastları birinci, Bakı Gimnastika Məktəbinin təmsilçiləri ikinci, “Qrasiya” klubunun üzvləri isə üçüncü oldular.
Aprelin 22-dən 24-dək Milli Gimnastika Arenasında gimnastlarımızı böyük coşqu ilə dəstəkləyən azarkeşlər, kiçik yaşlı idmançılarımızın da görüşünə eyni həyəcanla gəlmişdilər.
Tamaşaçıların alqış sədaları altında xalça üzərində biri-birindən maraqlı çıxışlarını nümayiş etdirmək, gələcəyin gimnastika ulduzları üçün həm qürur hissi yaşatdı, həm sevinc bəxş etdi, həm də böyük stimul verdi.
Yarışların bütün qalib və mükafatçıları təbrik edir, onlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayırıq.

“Milli Gimnastika Arenasi” recently hosted the world in Rhythmic Gymnastics stars, opened its doors to young gymnasts on May 3 & 4, this time.
186 gymnasts, including 123 individual and 63 gymnasts in Group exercises (12 groups), from 9 clubs, participated in the two-day competition at the 27th Baku Championship in Rhythmic Gymnastics among Age Categories.
Athletes competed in the individual program in the age categories of youngsters (born in 2012, 2013, 2014), pre-juniors (born in 2010-2011), juniors (2007-2009), while gymnasts within group exercises took part in the age categories of youngsters (born in 2012-2014) and pre-juniors (2010-2011).
During the two-day magnificent contest among the most graceful representatives of gymnastics, there were determined the strongest gymnasts in the Individual and in Group exercises All-Around competitions.
According to the final results, teams with the best results were awarded with the trophy in the individual program and in group exercises among Age Categories.
The gymnasts of “Ojaq Sports Club” won the first place, the representatives of Baku Gymnastics School were the second and the members of the “Gracia Sports Club” took the third place.
Fans, who enthusiastically supported our gymnasts on April 22-24 at “Milli Gimnastika Arenasi”, came to the competition of our young athletes with the same excitement.
Demonstrating the interesting performances to the spectators on the gymnastics floor to the applause of the audience, gave a sense of pride, joy and great stimulus to the future stars of Gymnastics.