Bu yaxınlarda bədii gimnastika üzrə dünya ulduzlarını qəbul edən Milli Gimnastika Arenası mayın 3 və 4-də öz qapılarını kiçik yaşlı gimnastlar üçün açdı.
Belə ki, iki gün ərzində keçirilən 27-ci Bakı birinciliyində 9 klubdan ümumilikdə 123-ü fərdi və 63-ü qrup komandasının (12 qrup) üzvü olmaqla 186 gimnast qüvvəsini sınadı.
Yarışda idmançılar fərdi (balacalar - 2012, 2013, 2014-cü il təvəllüdlü, yeniyetmələr - 2010-2011-ci il təvəllüdlü, gənclər - 2007-2009-cu il təvəllüdlü) və qrup hərəkətləri proqramında (balacalar - 2012-2014-cü il təvəllüdlü, yeniyetmələr - 2010-2011-ci il təvəllüdlü) mübarizə apardılar.
Gimnastika növünün ən zərif nümayəndələrinin ikigünlük əsrarəngiz mübarizəsinin yekununda qeyd olunan yaş kateqoriyaları üzrə fərdi çoxnövçülükdə və qrup hərəkətləri proqramında paytaxtın ən güclüləri müəyyənləşdi.
Yekun nəticəyə əsasən yarışın keçirildiyi yaş kateqoriyaları üzrə fərdi çıxışlar və qrup hərəkətləri proqramı üzrə ən yaxşı nəticə göstərmiş komandalar ümumi hesabda kuboka layiq görüldülər.
“Ocaq Sport” klubunun gimnastları birinci, Bakı Gimnastika Məktəbinin təmsilçiləri ikinci, “Qrasiya” klubunun üzvləri isə üçüncü oldular.
Aprelin 22-dən 24-dək Milli Gimnastika Arenasında gimnastlarımızı böyük coşqu ilə dəstəkləyən azarkeşlər, kiçik yaşlı idmançılarımızın da görüşünə eyni həyəcanla gəlmişdilər.
Tamaşaçıların alqış sədaları altında xalça üzərində biri-birindən maraqlı çıxışlarını nümayiş etdirmək, gələcəyin gimnastika ulduzları üçün həm qürur hissi yaşatdı, həm sevinc bəxş etdi, həm də böyük stimul verdi.
Yarışların bütün qalib və mükafatçıları təbrik edir, onlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayırıq.

Будущие звезды гимнастики в “Milli Gimnastika Arenasi” (Национальная арена гимнастики)
“Milli Gimnastika Arenasi”, которая недавно принимала мировых звезд по художественной гимнастике, 3-го и 4-го мая, вновь распахнула свои двери для юных гимнасток.
Всего 186 гимнасток, из 9-и клубов, включая 123 гимнасток, выступающих в индивидуальной программе и 63 спортсменок в составе групповых команд (12 команд в групповых упражнениях), приняли участие в соревнованиях. На первенстве в индивидуальной программе выступили гимнастки в возрастных категориях – малыши (2012-2014 г. рождения), пре-юниорки (2010-2011 г. рождения), юниорки (2007-2009 гг.) и в программе групповых упражнений – малыши (2012-2014 гг.), пре-юниорки (2010-2011 г. рождения).
В ходе двухдневных красочных соревнований самых элегантных представительниц гимнастики, определились сильнейшие гимнастки столицы в многоборье как в индивидуальной программе, так и в групповых упражнениях в данной возрастной категории.
По итоговым результатам, в общем зачете были награждены кубком команды, продемонстрировавшие самые лучшие результаты в индивидуальной программе и в групповых упражнениях в этой возрастной категории.
Первое место завоевали гимнастки “Ojaq Sport”, вторыми - представители Бакинской школы гимнастики, а третьими - члены спортивного клуба “Gracia”.
Болельщики с таким же волнением пришли и на встречу наших юных спортсменок, которые с энтузиазмом поддерживали гимнасток в “Milli Gimnastika Arenasi” с 22-го по 24-е апреля.
Демонстрация интересных выступлений на ковре под аплодисменты зрителей, подарила будущим звездам художетсвенной гимнастики чувство гордости, радости, что является для них большим стимулом.