Mayın 11-də Azərbaycan Respublikasının müdafiə sənayesi naziri, Milli Qəhrəman, Azərbaycan Velosiped Federasiyasının prezidenti Mədət Quliyevin aprelin 22-dən 24-dək Bakıda keçirilən bədii gimnastika üzrə Dünya kubokunda uğurla çıxış edərək 1 qızıl, 1 gümüş medal qazanan qrup hərəkətləri üzrə yığma komandamızın üzvləri ilə görüşü baş tutub. Görüşdə gənclər və idman naziri Fərid Qayıbov, nazir müavini Mariana Vasileva da iştirak ediblər.
Görüş çərçivəsində nazir Mədət Quliyev qrup hərəkətləri üzrə yığma komandanın üzvləri Güllü Ağalarzadə, Ləman Əlimuradova, Kamilla Əliyeva, Zeynəb Hümmətova, Yelizaveta Luzan, Darya Sorokinanı “Müdafiə Sənayesi Nazirliyinin 15 illiyi (2005–2020)” Azərbaycan Respublikasının yubiley medalı ilə təltif edib.
Tədbirdə həmçinin Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının bədii gimnastika üzrə yığma komandasının məşqçiləri Siyana Vasileva, Səbinə Qaratova, hakim Yevgeniya Vilyayeva, baş xoreoqraf Kamil Quliyev və baş katib Nurlana Məmmədzadəyə də yubiley medalları təqdim olunub.
Daha sonra çıxış edən nazir Mədət Quliyev ölkəmizdə idmana dövlət səviyyəsində göstərilən diqqət və qayğıdan söz açıb, bu sahədə əldə olunan nailiyyətlərdən danışıb. O, qeyd edib ki, Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban xanım Əliyevanın 2002-ci ildə Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının rəhbərliyinə gəlişindən sonra ölkəmizdə gimnastika sahəsində qısa müddət ərzində yüksək səviyyəli uğurlar əldə olunub. Mədət Quliyev qrup hərəkətləri üzrə yığma komandamızın Bakıda keçirilən Dünya kubokunda qızıl və gümüş medallar qazanmasını bu uğurların nəticəsi kimi dəyərləndirib.

On May 11, the Minister of Defense Industry of the Republic of Azerbaijan, National Hero, President of the Azerbaijan Cycling Federation – Madat Guliyev met with the members of our Rhythmic Gymnastics National Team in Group exercises, which won 1 Gold and 1 Silver medals at the FIG Rhythmic Gymnastics World Cup held in Baku on April 22-24. The meeting was also attended by the Minister of Youth and Sports - Farid Gayibov and Deputy Minister - Mariana Vasileva.
During the meeting, Minister Madat Guliyev awarded the members of the National Team - Gullu Aghalarzade, Laman Alimuradova, Kamilla Aliyeva, Zeynab Hummatova, Yelyzaveta Luzan and Darya Sorokina with the anniversary medal dedicated to the “15th anniversary of the Ministry of Defense Industry of the Republic of Azerbaijan (2005-2020)”.
The anniversary medals were also presented to the Coaches of the Rhythmic Gymnastics National Team of Azerbaijan Gymnastics Federation (AGF) - Siyana Vasileva, Sabina Garatova, a judge - Yevgeniya Vilyayeva, Head Choreographer - Kamil Guliyev and AGF Secretary General - Nurlana Mammadzada.
Afterwards, Minister Madat Guliyev spoke about the attention and care shown to sports in our country at the state level, and spoke about the achievements in this field. He emphasized that after the election of the First Vice-President of the Republic of Azerbaijan Mrs. Mehriban Aliyeva to the leadership of Azerbaijan Gymnastics Federation (AGF) in 2002, high-level successes were achieved in Gymnastics field within a short period of time. M. Guliyev appreciated the victory of our National Team in Group exercises at the World Cup in Baku as a result of these successes. At the end of the meeting, the Minister answered the questions of gymnasts and shared interesting moments he experienced in his life.