Azərbaycan gimnastı Dina Qorina Bolqarıstanın Burqas şəhərində keçirilən beynəlxalq turnirdə 5-ci yeri tutub.
Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının mətbuat xidməti xəbər verir ki, o, halqa ilə yarışın final mərhələsində beşinci yeri tutub. İp və lentlə Qorina 7-ci nəticəni əldə edib, çoxnövçülükdə isə 9-cu olub.
"Hesab edirəm ki, Dina Bolqarıstanda çox yaxşı çıxış edib və mən onun gözlərində inkişaf etmək və irəliyə getmək cəhdi gördüm", - yığmamızın baş məşqçisi Mariana Vasileva qeyd edib. - "Əlbəttə, onun potensialı var, o ki, qrupda uzun vaxt və kifayət qədər uğurla çıxış edib. Bununla belə, o, hələ ayrı-ayrı növlərlə, məsələn, topla diqqət və dəqiqliklə işləməlidir".
Daha bir beynəlxalq tirnir Rusiyanın Vladimir şəhərində keçirilib. Azərbaycan gimnastlarından ən yaxşı nəticəni 11 yaşlı Emiliya Bağıyeva (öz yaş qrupunda 4-cü yer) və Nülufər Niftəliyeva (1998-ci il təvəllüdlü, 6-cı yer) göstəriblər.
Mayın 7-9-da isə Fransanın Korbey-Esson şəhərində Dünya Kubokunun növbəti mərhələsi keçiriləcək. Həmin yarışda Anna Qurbanova və Samirə Mustafayeva iştirak edəcəklər.

An Azerbaijani gymnast Dina Gorina has won the fifth place at the international tournament held in Burgas, Bulgaria.
According to the press service of Azerbaijan Gymnastics Federation, she took the 5th place after a final execution of the exercise with a hoop. Gorina gave the 7th result with a rope and a ribbon. And she became the 9th in the all-around.
“I think that Dina performed in Bulgaria very well and I saw an aspiration for development and progress in her eyes,” Mariana Vasileva, the head coach of the country’s national team stated. “Certainly, she has a potential. She quite successfully performed as a gymnast in the composition of a group team for a long time. But, still, she has to work with separate apparatus attentively and intently, for example, with a ball.”
Another international tournament was held in Russian Vladimir city. The best result among Azerbaijani gymnasts were given by an 11-year-old Emiliya Baghiyeva taken the 4th place in her age group and Nilufar Niftaliyeva (born in 1998) taken the 6th place.
As to the forthcoming events – regular World Cup series will be held in French Corbeil-Essonnes on May 7-9, where Anna Gurbanova and Samira Mustafayeva will participate in.