Azərbaycan gimnastı Anna Qurbanova hər il İtaliyada keçirilən klub çempionatında iştirak edir. Çempionatın ilk turu Desio şəhərində keçirilir. Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının mətbuat xidməti xəbər verir ki, Qurbanova ən güclü komandalar qrupunda, yəni A1 seriyasında çıxış edir. Bir il əvvəl olduğu kimi, o, yenidən "Komense 1872" klubunda çıxış edir.
Ötən turda gimnastımıza lentlə çıxış etmək həvalə olunmuşdu. Yarışın nəticələrinə görə, o, yüksək 26.05 bal əldə etmişdi.
Qurbanovanın klubu 26 xal toplayaraq, hələlik 9-cu yerdədir, liderlərdən 15 bənd geri qalır.
İtaliyanın Aretso şəhərində noyabrın 6-da keçiriləcək klub çempionatının ikinci turunun iştirakçılarına digər Azərbaycan gimnastı Aliyə Qarayeva da qoşulacaq.
O, bir dərəcə aşağı, yəni А2 seriyasında çıxış edərək, "Ritmika" komandasının tərkibində yarışacaq. Birinci turdan sonra Qarayevanın klubu 36 xalla 3-cü yeri tutur.
İtaliya çempionatının mərhələləri arasındakı fasilədə Qarayeva və Qurbanova Qran-pri finalında çıxış edəcəklər. Bu yarışdakı həlledici mərhələ oktyabrın 30-31-də Berlində keçiriləcək.

An Azerbaijani gymnast Anna Gurbanova takes part in the annual Italian “Serie A” Championship, the first round of which was held in Italian Desio town.
According to the press service of Azerbaijan Gymnastics Federation, Gurbanova performs in the group of strong teams – in the “Serie A1”., She defends the colors of the “Commense 1872” club again as it was a year ago. In the past round, our sportswoman was entrusted to perform with a ribbon and she received the highest score in the team for her exercise with this apparatus – 26.05 points.
Her club has gathered 26 points and is the 9th for the time being losing 15 points to the leaders.
Another Azerbaijani gymnast Aliya Garayeva will join to the participants of the Italian “Serie A” Championship from its second round to take place in Arezzo on November 6.
She will compete in the composition of the “Ritmica Piemonte” team performing in a division lower – “Serie A2”. After the first round, Garayeva’s club takes the 3rd place with 36 points.
In the interval between the rounds of the Italian Championship, Garayeva and Gurbanova will perform in the Grand Prix Final to be held in Berlin on October 30-31.