Hindistanın Azərbaycandakı səfiri Bavitlunq Vanlalvavna Milli Gimnastika Arenasında davam edən Kişi və Qadın İdman Gimnastikası üzrə FIG Dünya Kubokunda iştirak edən Hindistanlı gimnastlarla görüşüb.
“Hindistan öz idmançılarının Azərbaycanda keçirilən yarışlarda iştirakından qürur duyur”. Bu barədə Milli Gimnastika Arenasında kişi və qadın idman gimnastikası üzrə keçirilən FIG Dünya Kuboku yarışlarını izləyən Hindistanın Azərbaycandakı səfiri Bavitlunq Vanlalvavna deyib.
"Hindistan idmançılarının Azərbaycanda keçirilən yarışlarında iştirakını görəndə biz fəxr edirik, çünki bu, ölkələrimizin xalqlarını bir araya gətirir", - deyə Vanlalvavna bildirib.
"Hər dəfə Bakıda keçirilən idman yarışlarına baş çəkəndə yarışın yüksək səviyyəli təşkili məni heyran edir. Mən deyərdim ki, bu cür təşkilatçılıq bir sıra ölkələrə nümunə olmalıdır", - deyə səfir əlavə edib.

Ambassador of India to Azerbaijan - Bawitlung Vanlalvawna met with Indian gymnasts participating in the FIG Artistic Gymnastics Apparatus World Cup at “Milli Gimnastika Arenasi” (National Gymnastics Arena).
“India is proud of the participation of its athletes at the competitions in Azerbaijan.” The statement came from Indian Ambassador to Azerbaijan Bawitlung Vanlalvawna, who watched events of the FIG Artistic Gymnastics Apparatus World Cup at “Milli Gimnastika Arenasi”.
Vanlalvawna stated: “We are proud to see the participation of Indian gymnasts at the competitions in Azerbaijan as it brings together the people of our countries”.
The Ambassador also added: “Every time when I visit sports competition in Baku, I am amazed by high-level organization of the competition. I would like to say that such an organization should be an example for a number of countries”.