Akrobatika gimnastikası üzrə Azərbaycan yığmasının baş məşqçisi İradə Qurbanova Beynəlxalq Gimnastika Federasiyası (FIG) Akademiyasının 3-cü dərəcəli beynəlxalq məşqçi kateqoriyasını alıb!
Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının mətbuat xidmətindən məlumat veriblər ki, seminarın digər iştirakçıları ilə yanaşı, o, həftəlik nəzəri kursu dinləyib və Ukraynanın Vinnitsa şəhərində təşkil edilən praktiki imtahan verib.
İradə Qurbanova üçün bu kateqoriya artıq ikinci beynəlxalq rütbə olub. Bir neçə il əvvəl mütəxəssis hakim qismində 3-cü dərəcəli breve alıb və həmişə dünya və Avropanın böyük yarışlarında hakimlər kollegiyasına daxil olur.
İradə Qurbanova Beynəlxalq Gimnastika Federasiyası Akademiyasının 3-cü dərəcəsini keçən ikinci Azərbaycan məşqçisi olub. Ondan əvvəl analoji rütbəyə ölkənin bədii gimnastika yığmasının məşqçisi Natalya Bulanova layiq görülüb.

ИРАДА ГУРБАНОВА - ТРЕНЕР МЕЖДУНАРОДНОГО УРОВНЯ!
Главный тренер сборной Азербайджана по акробатической гимнастике Ирада Гурбанова получила тренерскую международную категорию 3-й степени Академии Международной федерации гимнастики (FIG)!
Как сообщает пресс-служба Федерации гимнастики Азербайджана, наряду с другими участниками семинара она успешно прослушала недельный теоритический курс и сдала практический экзамен, прошедшего в Виннице (Украина).
Для Ирады Гурбановой данная категория стала уже вторым международным званием. Несколькими годами ранее специалист получила бреве 3-й степени в качестве арбитра и постоянно входит в коллегию судей как на мировых, так и на европейских крупных соревнованиях.
Напомним, что Ирада Гурбанова стала вторым азербайджанским тренером, прошедшим 3-й уровень Академии FIG. До нее аналогичного звания была удостоена тренер сборной страны по художественной гимнастике Наталья Буланова.