9-11 sentyabr tarixlərində Yaponiyanın Tokio şəhərində bədii gimnastika üzrə “Aeon Cup” adlı ənənəvi Klublararası Dünya Çempionatı keçirilmişdir.
İlin ən vacib hadisəsi olan Rio-de-Janeyroda baş tutan Olimpiya Oyunlarından sonra təşkil olunmuş bu yarışlarda Azərbaycanı böyük gimnastlar Marina Durunda və Jalə Piriyeva, o cümlədən gənc idmançı Zöhrə Ağamirovadan ibarət “Ocaq” İdman Klubu təmsil etmişdir.
Gimnastlarımızın yarışlarda göstərdiyi nəticələrə əsasən, “Ocaq” İdman Klubu 26 klub arasında 4-cü yerdə qərarlaşmışdır. Rusiyanın “Qazprom” klubu 1-ci, Belarusun “Dinamo” klubu 2-ci, Ukraynanın “Deriugina School” klubu isə 3-cü yeri tutmuşdur.

The traditional AEON Cup Worldwide Rhythmic Gymnastics Club Championships were held in Japanese Tokyo on September 9-11.
At the events, followed the most important event of the year – Olypmic Games in Rio de Janeiro - Azerbaijan was represented by “Ojag” Sport Club, consisting of senior gymnasts - Marina Durunda and Zhala Piriyeva, as well as junior Zohra Aghamirova.
According to the results shown by our gymnasts at the competitions, “Ojag” Sport Club ranked 4th among 26 clubs. Russia’s “Gazprom” became the 1st, while Belarusian "Dinamo" and Ukrainian "Deriugina School" shared the 2nd and 3rd places respectively.