Oktyabrın 2-dən 7-dək Portuqaliyanın Funşal şəhərində gimnastika hamı üçün növü üzrə “Qızıl Yaş” gimnastika festivalı (“Golden Age” - 50 yaş və yuxarı) keçirilib. 18 ölkədən 1600 nəfərdən çox iştirakçının çıxış etdiyi tədbirdə ölkəmizi “Flame” komandası təmsil edib. Təmsilçilərimizin təqdim etdikləri maraqlı və dinamik kompozisiya, eləcə də geyimləri azarkeşlər və digər ölkə nümayəndələri tərəfindən maraqla qarşılanıb və idmançılarımız Qalada iştirak etmək hüququ qazanıblar. Qeyd edək ki, komandamızın nümayiş etdirdiyi kompozisiya baş məşqçi Ruslan Eyvazov və xoreoqraf İldırım Mirməmmədov tərəfindən qurulub.
Festival çərçivəsində həmçinin təcrübə və sağlamlıq məqsədilə bir sıra ustad dərsləri, su aerobikası üzrə məşğələlər və digər tədbirlər keçirilib.
Qeyd edək ki, Avropa Gimnastikasına aid 2 ildən bir təşkil olunan “Qızıl Yaş” gimnastika festivalı 50 və daha yuxarı yaşlı şəxsləri bir araya gətirərək gündəlik həyatda idmanın, xüsusilə də gimnastikanın vacib olduğunu önə çəkir.

Композиция, представленная нашей командой на фестивале гимнастики “Золотой возраст”, была встречена с интересом
10 Октября 2022
Со 2-го по 7-ое октября в городе Фуншал (Португалия), прошел фестиваль гимнастики “Золотой возраст” (50 лет и старше). Команда под названием “Пламя” представила нашу страну в мероприятии, где выступили более 1600 участников из 18-и стран мира. Интересная и динамичная композиция, представленная нашими представителями, и их одежда были с интересом встречены болельщиками, а также представителями других стран. Наши спортсмены получил право на участие в Гала-концерте. Композиция, представленная нашей командой, была создана главным тренером - Руслан Эйвазовым и хореографом -Ильдырым Мирмамедовым.
В рамках фестиваля был проведен ряд мастер-классов, занятий по водной аэробике и других мероприятий с целью приобретении опыта и популяризации здорового образа жизни.
Следует отметить, что фестиваль гимнастики “Золотой возраст” в Европейской гимнастике, организуемый раз в два года, объединяет людей в возрасте 50-и лет и старше, а также подчеркивает важность спорта, особенно гимнастики, в повседневной жизни.