Azərbaycan gimnastı Lalə Yusifova Berlində keçirilən Qran-pri seriyası yarışında iki medal qazanıb!
Bu günlərdə Bakı çempionatının qalibi olmuş gimnast gürzlərlə (27.4 bal) hərəkətinin finalında ikinci və lentlə (26.7) kombinasiyanın finalda icrasından sonra fəxri kürsünün üçüncü pilləsinə qalxıb.
Milli komandanın baş məşqçisi Mariana Vasilevanın sözlərinə görə, məhz gürzlərlə hərəkətin finalı ən parlaq təəssürat yaradıb. "Lalə hərəkətləri sadəcə gözəl yerinə yetirdi! O Olimpiadanın vitse-çempionu rusiyalı Darya Dmitriyevadan sonra layiqincə ikinci yeri tutdu. Ona görə mən nəticələrdən razıyam. Hərçənd hesab edirəm ki, o daha da yaxşı ola bilərdi. Bununla yanaşı, bu, onun Qran-pridə ilk medallarıdır, Lalə təcrübə toplayıb, tamaşaçılar onu hərarətlə qarşılayır və hakimlər də onun haqqında müsbət fikirdədirlər. 10 gündən sonra Çexiyada növbəti Qran-pri turniri keçiriləcək və ümid edirəm ki, Yusifova orada da pis çıxış etməyəcək", baş məşqçi bildirib.
Bu arada ölkə yığmasının lideri Aliyə Qarayeva İtaliyanın Biella şəhərində keçirilən klub çempionatının А1 seriyasının birinci turunda çıxış edib. Onun komandası "Ritmika Pyemont" 6-cı yeri tutub, Qarayeva özü isə lentlə hərəkətlərə görə 27.45 bal alaraq kollektivdə birinci, bu alətlə çıxış edən gimnastlar arasında isə ikinci nəticəni göstərib. А1 seriyasının ikinci turu noyabrın 3-də Çietidə keçiriləcək.

An Azerbaijani gymnast Lala Yusifova has won 2 medals in the tournament of the Grand Prix series held in Berlin!
According to the press service of Azerbaijan Gymnastics Federation, the recent winner of Baku Championship became the second in the final with clubs (27.4 points) and mounted the bronze podium after the final execution of combination with a ribbon (26.7).
According to the national team’s head coach Mariana Vasileva, namely final with clubs left the most vivid impression. “And Lala demonstrated an excellent performance with them and deservedly took the second place after the vice-champion of an Olympic Games, a Russian Darya Dmitriyeva. So, I am content with the results, although I think it could have been better. In addition to this, these are her first medals at the Grand Prix, Lala is gaining an experience, the audience receives her warmly, and the judges express their positive opinion about her. In 10 days, there will be next Grand Prix series in the Czech Republic, where, I hope Yusifova’s performance will not be worse,” the team’s tutor summed up.
In the meanwhile, a leader of the country’s national team Aliya Garayeva performed in the first round of the Italian Serie A Championship held in Biella. Het team “Ritmica Piemonte” took the sixth place and Garayeva herself received 27.45 points for the exercise with a ribbon having shown the first result in the collective and the second one among gymnasts performing with this apparatus. The second round of the Serie A will be held in Chieti city on November 3.