Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin müvafiq sərəncamı ilə Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının (AGF) İcra Komitəsinin üzvü, bədii gimnastika üzrə yığma komandanın Baş məşqçisi Mariana Vasileva bu gün Azərbaycan Respublikasının gənclər və idman nazirinin müavini vəzifəsinə təyin edilib.
M.Vasileva 2009-cu ildən etibarən Azərbaycanın bədii gimnastika üzrə yığma komandasının Baş məşqçisi, 2015-ci ildən isə Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının İcra komitəsinin üzvüdür.
O, ölkəmizdə gimnastika növlərinin təşviqi və təbliği sahəsində böyük xidmətlər göstərmişdir. M. Vasilevanın bədii gimnastika üzrə yığma komandasının Baş məşqçisi olduğu müddətdə gimnastlarımız Avropa Çempionatlarının medalçıları arasında yer almış, Dünya Çempionatı və Olimpiya Oyunlarının finalçıları sırasına daxil olmuşlar.
M. Vasileva bölgələrimizdə də gimnastika növlərinin inkişafına çox böyük töhvə vermişdir.
Gimnastika ailəsinin bir üzvü olan Mariana Vasilevanı nazir müavini təyin edilməsi münasibətilə bütün gimnastika ictimaiyyəti adından ürəkdən təbrik edir və yeni fəaliyyətində ona müvəffəqiyyətlər arzu edirik!

Поздравляем Мариану Василеву!
Соответствующим распоряжением президента Азербайджанской  Республики Ильхама Алиева член Исполнительного комитета Федерации гимнастики Азербайджана (AGF), главный тренер Национальной сборной команды по художественной гимнастике, Мариана Василева назначена заместителем министра молодежи и спорта Азербайджанской Республики.
С 2009г.М.Василева является главным тренером Национальной сборной Азербайджана по художественной гимнастике, а с 2015г. членомИсполнительного комитета Федерации гимнастики Азербайджана.
Онасыграла большую роль в выполнении работ, направленных на продвижение и пропаганду видов гимнастики в нашей стране. В период деятельности М.Василевой в качестве главного тренера Национальной сборной по художественной гимнастике наши гимнастки становились призерами Чемпионатов Европы, а также финалистами Чемпионата мира и Олимпийских игр.
М.Василева также внесла большой вклад в развитие видов гимнастики в наших регионах.
От имени всей гимнастической общественности искренне поздравляем члена гимнастической семьи Мариану Василеву с назначением надолжность заместителя министра и желаем ей успехов в ее новой деятельности!