Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin müvafiq sərəncamı ilə Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının (AGF) İcra Komitəsinin üzvü, bədii gimnastika üzrə yığma komandanın Baş məşqçisi Mariana Vasileva bu gün Azərbaycan Respublikasının gənclər və idman nazirinin müavini vəzifəsinə təyin edilib.
M.Vasileva 2009-cu ildən etibarən Azərbaycanın bədii gimnastika üzrə yığma komandasının Baş məşqçisi, 2015-ci ildən isə Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının İcra komitəsinin üzvüdür.
O, ölkəmizdə gimnastika növlərinin təşviqi və təbliği sahəsində böyük xidmətlər göstərmişdir. M. Vasilevanın bədii gimnastika üzrə yığma komandasının Baş məşqçisi olduğu müddətdə gimnastlarımız Avropa Çempionatlarının medalçıları arasında yer almış, Dünya Çempionatı və Olimpiya Oyunlarının finalçıları sırasına daxil olmuşlar.
M. Vasileva bölgələrimizdə də gimnastika növlərinin inkişafına çox böyük töhvə vermişdir.
Gimnastika ailəsinin bir üzvü olan Mariana Vasilevanı nazir müavini təyin edilməsi münasibətilə bütün gimnastika ictimaiyyəti adından ürəkdən təbrik edir və yeni fəaliyyətində ona müvəffəqiyyətlər arzu edirik!

Congratulations to Mariana Vasileva!
By the relevant order of President of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev, member of the Executive Committee of Azerbaijan Gymnastics Federation (AGF), Head Coach of the Rhythmic Gymnastics National Team Mariana Vasileva has been appointed Deputy Minister of Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan.
M.Vasileva has been working as the Head Coach of the Rhythmic Gymnastics National Team of Azerbaijan since 2009, and since 2015 she has been a member of the Executive Committee of Azerbaijan Gymnastics Federation.
She has rendered great services in the field of promotion and popularization of gymnastics in our country. During Vasileva's activity as the Head Coach of the Rhythmic Gymnastics National Team, our gymnasts won the medals of the European Championships and ranked among the finalists of the World Championships and the Olympic Games.
M. Vasileva also made a great contribution to the development of gymnastics in our regions.
On behalf of the entire gymnastics community, we sincerely congratulate Mariana Vasileva, a member of the gymnastics family, on her appointment as Deputy Minister and wish her every success in her new activity!