Oktyabrın 24-də Mingəçevir Kür Olimpiya Tədris-İdman Mərkəzinin bədii gimnastika üzrə komandası Milli Gimnastika Arenasında keçirilən təlim-məşq toplanışlarında iştirak etmək üçün paytaxtımıza səfər edib. Məşqlərin təşkilində məqsəd idmançıların hazırlıq səviyyəsinin gücləndirilməsi, eləcə də 8-11 dekabr tarixlərində Şəki şəhərində keçiriləcək Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının yenidən qurulmasının 20 illik yubileyinə həsr olunmuş birgə yarışlar çərçivəsində təşkil ediləcək bədii gimnastika üzrə 27-ci Azərbaycan birinciliyinə hazırlıq xarakteri daşıyır.
Qeyd edək ki, Mingəçevir Kür Olimpiya Tədris-İdman Mərkəzində bədii gimnastika bölməsi 2016-cı ildən fəaliyyət göstərir. Bölmədə 86 gimnast məşğul olur.
Bölgələlərdə gimnastikanın inkişafı çərçivəsində müxtəlif regionlardan gimnastların paytaxtda mütəmadi olaraq təlim-məşqlərdə iştirakı nəzərdə tutulur.

On October 24, the Rhythmic Gymnastics Team of Mingachevir Kur Olympic Sports Center visited our capital to participate in the training camp held at “Milli Gimnastika Arenasi” (National Gymnastics Arena). The aim of the organization of the training camp is to strengthen the level of preparation of athletes and to prepare for the 27th Azerbaijan Championship in Rhythmic Gymnastics among Age Categories as well to be organized within the framework of joint competitions, dedicated to the 20th Anniversary of re-establishment of Azerbaijan Gymnastics Federation (AGF), which will be held in Sheki on December 8-11.
It should be mentioned that the Rhythmic Gymnastics section has been operating since 2016 at Mingachevir Kur Olympic Sports Center. 86 gymnasts were engaged to the training section.
Within the framework of the development of Gymnastics in the regions, gymnasts from different regions are expected to regularly participate in the training camps in the capital.