Təxirə salınmış aerobika gimnastikası üzrə dünya çempionatı və dünya yaş qrupları yarışlarının yeni tarixləri açıqlanıb.
COVID-19 pandemiyası səbəbi ilə 2021-ci ilə keçirilmiş yarışların yeni tarixləri ilə bağlı qərar Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının (FIG) Icra Komitəsinin bu gün video-konfrans formatında keçirilmiş iclasında qəbul edilib.
Beləliklə, aerobika gimnastikası üzrə 9-cu dünya yaş qrupları yarışlarının növbəti ilin 21-23 may, 16-cı dünya çempionatının isə 27-29 may tarixlərində keçirilməsi planlaşdırılır.
Xatırladaq ki, dünya yaş qrupları yarışları cari ilin 8-10 may, dünya çempionatı 14-16 may tarixlərində Milli Gimnastika Arenasında təşkil edilməli idi. Lakin, pandemiya ilə əlaqədar digər yarışlar kimi bu yarışlar da təxirə salınmışdı.

New dates of the postponed Aerobic Gymnastics World Championships and World Age Group competitions have been announced.
Due to the COVID-19 pandemic, the decision on the new dates for the competitions rescheduled for 2021 has been made at the Executive Committee meeting of the International Gymnastics Federation (FIG) held in the format of the video-conference today.
Thus, the 9th World Age Group competitions in Aerobic Gymnastics are scheduled for May 21-23 while the 16th Aerobic Gymnastics World Championships will be held on May 27-29 in 2021 accordingly.
It should be mentioned that the World Age Group competitions originally had been planned to be held on May 8-10 and the World Championships on May 14-16 of 2020 at Milli Gimnastika Arenasi (National Gymnastics Arena). However, like other events, these competitions were postponed due to the pandemic.