Təxirə salınmış aerobika gimnastikası üzrə dünya çempionatı və dünya yaş qrupları yarışlarının yeni tarixləri açıqlanıb.
COVID-19 pandemiyası səbəbi ilə 2021-ci ilə keçirilmiş yarışların yeni tarixləri ilə bağlı qərar Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının (FIG) Icra Komitəsinin bu gün video-konfrans formatında keçirilmiş iclasında qəbul edilib.
Beləliklə, aerobika gimnastikası üzrə 9-cu dünya yaş qrupları yarışlarının növbəti ilin 21-23 may, 16-cı dünya çempionatının isə 27-29 may tarixlərində keçirilməsi planlaşdırılır.
Xatırladaq ki, dünya yaş qrupları yarışları cari ilin 8-10 may, dünya çempionatı 14-16 may tarixlərində Milli Gimnastika Arenasında təşkil edilməli idi. Lakin, pandemiya ilə əlaqədar digər yarışlar kimi bu yarışlar da təxirə salınmışdı.

Объявлены новые даты проведения отложенного Чемпионата мира и Всемирных соревнований среди возрастных групп по аэробной гимнастике.
Решение о новых датах соревнований, перенесенных на 2021 год в связи с пандемией COVID-19, было принято сегодня на заседании Международной федерации гимнастики (FIG), проведенного в формате видео-конференции.
Итак, проведение 9-х Всемирных соревнований среди возрастных групп по аэробной гимнастике планируется на 21-23 мая следующего года, а 16-го Чемпионата мира - 27-29 мая.
Напомним, что Всемирные соревнования среди возрастных групп должны были состояться 8-10 мая, а Чемпионат мира 14-16 мая этого года в Milli Gimnastika Arenası (Национальная арена гимнастики). Однако, в связи с пандемией эти соревнования были отложены также, как и другие соревнования.