Azərbaycan Respublikasının Dövlət Müstəqilliyinin 25-ci il dönümündə Azərbaycan Gimnastika Federasiyası (AGF) öz işinə sevindirici xəbərlə başladı.
Belə ki, Yaponiyanın paytaxtı Tokioda keçirilən Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının (FIG) seçki xarakterli 81-ci Konqresində alınmış qərara əsasən, həmin təşkilatın növbəti Konqresinin keçirilməsi ilk dəfə olaraq AGF-yə həvalə olunub.
2018-ci ilin 2-3 dekabr tarixində Bakıda təşkil olunacaq FIG-nin Ali Orqanı sayılan Konqresində sözügedən quruma üzv olan federasiyaların nümayəndələri və şura üzvləri iştirak edəcəklər.

Следующий Конгресс FIG состоится в Баку
В день 25-летия Государственной Независимости Азербайджанской Республики Федерация Гимнастики Азербайджана (AGF) начала свою работу приятной новостью.
Согласно решению, принятой на 81-ом выборочном Конгрессе Международной Федерации Гимнастики (FIG), проходящем в столице Японии - Токио, проведение очередного Конгресса данной организации впервые поручено AGF.
2-3 декабря 2018г. в Баку для участия на Конгрессе, являющимся верховным органом федерации, соберутся представители национальных федераций, состоящие в FIG и члены Совета FIG.