Azərbaycan Respublikasının Dövlət Müstəqilliyinin 25-ci il dönümündə Azərbaycan Gimnastika Federasiyası (AGF) öz işinə sevindirici xəbərlə başladı.
Belə ki, Yaponiyanın paytaxtı Tokioda keçirilən Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının (FIG) seçki xarakterli 81-ci Konqresində alınmış qərara əsasən, həmin təşkilatın növbəti Konqresinin keçirilməsi ilk dəfə olaraq AGF-yə həvalə olunub.
2018-ci ilin 2-3 dekabr tarixində Bakıda təşkil olunacaq FIG-nin Ali Orqanı sayılan Konqresində sözügedən quruma üzv olan federasiyaların nümayəndələri və şura üzvləri iştirak edəcəklər.

Today, when the 25th anniversary of State Independence of the Republic of Azerbaijan is celebrated, Azerbaijan Gymnastics Federation (AGF) has commenced its work with good news.
According to the decision made at the 81st electoral Congress of the International Federation of Gymnastics (FIG) taking place in Japanese Tokyo, the organization of the next FIG Congress was entrusted to AGF for the first time.
The representatives of the FIG affiliated federations and FIG Council members will gather in Baku for the Congress - the FIG’s supreme authority - on December 2-3, 2018.