Azərbaycan gimnastı Oleq Stepko Bakıda keçirilən 1-ci Avropa Oyunlarının kişi idman gimnastikası üzrə çoxnövçülük finalında gümüş medal qazanmışdır. Bu ölkəmizin idman gimnastıkası üçün həqiqətən tarixi bir hadisədir.
Gimnastımız Oleq Stepko, Oleq Vernyayev (Ukrayna) və Nikita İqnatyev (Rusiya) arasında gərgin mübarizə qeydə alınmışdır. Oleq əsl mübariz idmançı olduğunu sübut edərək, bütün turnir marafonu boyunca qüsursuz çıxışlar nümayiş etdirmişdir. Qeyd edək ki, bu artıq Oleqin Avropa Oyunlarında əldə etdiyi ikinci medalıdır.
Oleq Stepkoya medalın 1-ci Avropa Oyunları Təşkilat Komitəsinin sədri, Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının Prezidenti Mehriban xanım Əliyevanın təqdim etməsi əlamətdar oldu.
Bütün idman və gimnastika həvəskarlarını bu gümüş medalla təbrik edirik!
Oleq 20 iyun tarixində keçiriləcək dörd final mərhələsindəki çıxışları ilə hələ də tamaşaçıları sevindirəcək.
Sonda qeyd etmək istərdik ki, ölkəmizdə yenicə inkişafına başlamış qadın idman gimnastikasında isə, çoxnövçülük finalında ölkəmizi Marina Nekrasova təmsil edərək, 15-ci yerdə qərarlaşmışdır.

An Azerbaijani gymnast Oleg Stepko has won the silver medal of the All-around final in Artistic Gymnastics of the 1st European Games taking place in Baku. This is a really historic achievement for the country’s artistic gymnastics.
Tense contest was going between our gymnast Oleg Stepko, Oleg Verniaiev (Ukraine) and Nikita Ignatyev (Russia). Oleg proved himself as a real struggler, a real sportsman. He executed all the exercises without any faults. It should be noted that this is Oleg’s second medal at the European Games.
It is remarkable that Oleg Stepko was presented a medal by the Chairman of the Organizing Committee of the 1st European Games, President of Azerbaijan Gymnastics Federation, Mrs Mehriban Aliyeva.
We congratulate all sports fans as well as gymnastics supporters with this silver medal!
Oleg will still make the spectators happy with his performances in 4 finals to be held on June 20.
It should be mentioned that in women’s artistic gymnastics, Azerbaijan was represented by Marina Nekrasova who took the 15th place in the all-around.