Azərbaycan gimnastı Oleq Stepko Bakıda keçirilən 1-ci Avropa Oyunlarının kişi idman gimnastikası üzrə çoxnövçülük finalında gümüş medal qazanmışdır. Bu ölkəmizin idman gimnastıkası üçün həqiqətən tarixi bir hadisədir.
Gimnastımız Oleq Stepko, Oleq Vernyayev (Ukrayna) və Nikita İqnatyev (Rusiya) arasında gərgin mübarizə qeydə alınmışdır. Oleq əsl mübariz idmançı olduğunu sübut edərək, bütün turnir marafonu boyunca qüsursuz çıxışlar nümayiş etdirmişdir. Qeyd edək ki, bu artıq Oleqin Avropa Oyunlarında əldə etdiyi ikinci medalıdır.
Oleq Stepkoya medalın 1-ci Avropa Oyunları Təşkilat Komitəsinin sədri, Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının Prezidenti Mehriban xanım Əliyevanın təqdim etməsi əlamətdar oldu.
Bütün idman və gimnastika həvəskarlarını bu gümüş medalla təbrik edirik!
Oleq 20 iyun tarixində keçiriləcək dörd final mərhələsindəki çıxışları ilə hələ də tamaşaçıları sevindirəcək.
Sonda qeyd etmək istərdik ki, ölkəmizdə yenicə inkişafına başlamış qadın idman gimnastikasında isə, çoxnövçülük finalında ölkəmizi Marina Nekrasova təmsil edərək, 15-ci yerdə qərarlaşmışdır.

Гимнаст Азербайджана Олег Степко завоевал серебряную медаль финала многоборья по спортивной гимнастике на 1-ых Европейских Играх, проходящих в Баку. Это поистине исторический результат для спортивной гимнастики страны.
Напряженная борьба шла между нашим гимнастом Олегом Степко, Олегом Верняевым (Украина) и Никитой Игнатьевым (Россия). Олег показал себя настоящим бойцом, настоящим спортсменом до конца пройдя весь турнирный марафон без единой помарки. Следует отметить, что это уже вторая медаль Олега на Евроиграх.
Примечательным является тот факт, что Олегу Степко вручила медаль Председатель Организационного Комитета 1-ых Европейских Игр, Президент Федерации Гимнастики Азербайджана, Мехрибан ханым Алиева.
Поздравляем всех любителей спорта, а также гимнастики с этой серебряной медалью!
Олег еще порадует зрителей своими выступлениями в четырех финалах, которые состоятся 20 июня.
В женской спортивной гимнастике которая начала развитие в 2014 году, нашу страну представила Марина Некрасова которая заняла 15-е место.