Akrobatika gimnastikası üzrə İsrailin Holon şəhərində keçirilən Avropa Çempionatında yığma komandanın üzvləri medallar qazanmağa davam edirlər.
Yarışların ikinci günündə növbəti medal xəbəri qarışıq cütlük tərkibində böyüklər yaş qrupunda çıxış edən Abdulla Əl-Məşayxi və Ruhidil Qurbanlıdan gəldi. Balans hərəkətləri üzrə final çıxışlarına görə 28.130 xal alan gimnastlar bürünc medala layiq görülüblər.
Bu gün böyüklər arasında çıxış edən Seymur Cəfərov və Murad Əkpərovdan ibarət kişi cütlüyü isə temp hərəkətlərinin finalında 6-cı yerdə qərarlaşıb.

Члены сборной команды по акробатической гимнастике продолжают завоевывать медали на Чемпионате Европы в израильском городе Холон.
Во второй день соревнований новость об очередной медали поступила от Абдуллы Аль-Мяшайхи и Рухидиль Гурбанлы, которые выступили во взрослой программе в составе смешанной пары. В финальном выступлении балансовых упражнений наши гимнасты, набрав 28,130 баллов, удостоились бронзовой медали.
Сегодня мужская пара состоящая из Сеймура Джафарова и Мурада Акперова в финальном выступлении в темповом упражнении среди взрослых остановилась на 6-ом месте.