Milli Gimnastika Arenasında keçirilən “Tamblinq üzrə 20-ci Ölkə birinciliyi və Bakı çempionatı” uğurla başa çatdı. Yarışda müxtəlif yaş kateqoriyalarında çıxış edən gimnastlar öz çevikliklərini, güclərini və koordinasiya bacarıqlarını nümayiş etdirdilər.
Bakı Gimnastika Məktəbi və “Neftçi” İdman klubu təmsilçiləri uşaqlar (2014-2016), yeniyetmələr (2012-2013), gənclər (2008-2011) və böyüklər (2007 və daha böyük) yaş kateqoriyalarında birincilik uğrunda mübarizə apardılar, həm sürət, həm də güc tələb edən hərəkətlərdə öz bacarıqlarını sərgilədilər.
Yekunda hər yaş kateqoriyasında ən yaxşı nəticə göstərən gimnastlar xüsusi medallar və diplomlarla mükafatlandırıldı. Yarışda idmançıların göstərdiyi əzmkarlıq və peşəkarlıq hər kəs tərəfindən yüksək qiymətləndirildi.

The 20th Azerbaijan and Baku Championship among Age Categories held at Milli Gimnastika Arenasi (National Gymnastics Arena) has successfully completed. Gymnasts of various age categories showcased their agility, strength, and coordination skills throughout the competition.
Representatives of the Baku Gymnastics School and the “Neftçi” Sports Club competed in the age categories of Children (2014–2016), Pre-juniors (2012–2013), Youngsters (2008–2011) and Seniors (2007 and older) demonstrating their capabilities in exercises that required both speed and power.
In the end, gymnasts with the best results in each age category were awarded with medals and diplomas. The determination and professionalism displayed by the athletes were highly praised by everyone attending events.