Bu gün, bədii gimnastika üzrə Avropa Çempionatının püşkatma mərasimi keçirilib.
Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının ofisində baş tutan tədbirdə Avropa Gimnastika İttifaqının bədii gimnastika üzrə Texniki Komitəsinin prezidenti, komitənin üzvləri və yerli federasiyanın nümayəndələri iştirak ediblər.
Püşkatmanın nəticələrinə əsasən Azərbaycanın fərdi böyük gimnastları 18-ci, yeniyetmələrdən ibarət qrup hərəkətləri komandası isə 16-cı rəqəm altında çıxış edəcəklər.
Püşatmanın nəticəsi Avropa Gimnastika İttifaqının saytında http://www.ueg.org/ dərc olunacaq.
Xatırladaq ki, 33 ölkənin təmsilçilərinin çıxış edəcəyi Avropa Çempionatı 16-19 may tarixlərində Bakıda baş tutacaq.

Today, the Atheletes Draw of the Rhythmic Gymnastics European Championships has taken place.
The President of the Rhythmic Gymnastics Technical Committee of the European Union of Gymnastics (UEG), its members and the representatives of the Local Organizing Commitee participated in the event held at the office of Azerbaijan Gymnastics Federation (AGF).
According to the Draw`s results, Azerbaijani individual senior gymnasts will perform 18th and junior team in group exercises 16th accordingly.
The Result of the Draw will be published on the UEG website.
It should be mentioned that European Championships will take place in Baku on May 16-19 with the participation of 33 countries` representatives.