Azərbaycan Gimnastika Federasiyası (AGF) tərəfindən təşkil olunan batut və idman gimnastikası üzrə ənənəvi dünya kuboklarının növbəti il üçün tarixləri müəyyənləşdi.
Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının (FIG) İcra Komitəsinin bir neçə gün öncə video-konfrans formatında keçirilmiş görüşündə 2021-ci ildə təşkil ediləcək dünya kubokları, eləcə də “challenge” seriyalı dünya kuboklarının məkan və tarixləri barədə qərar qəbul edilib.
Beləliklə, növbəti ildə Milli Gimnastika Arenası batut gimnastikası və tamblinq üzrə dünya kubokuna 13 və 14 fevral, idman gimnastikası üzrə dünya kubokuna isə 4-7 mart tarixlərində ev sahibliyi edəcək.
Xatırladaq ki, 2020-ci ilin 24-26 aprel tarixlərində keçirilməli olan, lakin pandemiya səbəbindən təxirə salınmış bədii gimnastika üzrə dünya kuboku isə gələn ilin 7-9 may tarixlərində təşkil ediləcək.

The dates of the traditional FIG World Cups in Trampoline and Artistic Gymnastics hosted by Azerbaijan Gymnastics Federation (AGF) have been determined for next year.
There was made a decision on the venues and dates of the 2021 World / Challenge Cups at the video conference held by the Executive Committee of the International Gymnastics Federation (FIG) a few days ago.
Thus, next year Milli Gimnastika Arenası (National Gymnastics Arena) will host Trampoline Gymnastics and Tumbling World Cup on February 13 & 14 and Artistic Gymnastics World Cup on March 4-7 accordingly.
It should me mentioned that Rhythmic Gymnastics World Cup, previously scheduled for April 24-26, 2020, but postponed due to a pandemic, will be held on May 7-9 next year.