Azərbaycan Gimnastika Federasiyası (AGF) tərəfindən təşkil olunan batut və idman gimnastikası üzrə ənənəvi dünya kuboklarının növbəti il üçün tarixləri müəyyənləşdi.
Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının (FIG) İcra Komitəsinin bir neçə gün öncə video-konfrans formatında keçirilmiş görüşündə 2021-ci ildə təşkil ediləcək dünya kubokları, eləcə də “challenge” seriyalı dünya kuboklarının məkan və tarixləri barədə qərar qəbul edilib.
Beləliklə, növbəti ildə Milli Gimnastika Arenası batut gimnastikası və tamblinq üzrə dünya kubokuna 13 və 14 fevral, idman gimnastikası üzrə dünya kubokuna isə 4-7 mart tarixlərində ev sahibliyi edəcək.
Xatırladaq ki, 2020-ci ilin 24-26 aprel tarixlərində keçirilməli olan, lakin pandemiya səbəbindən təxirə salınmış bədii gimnastika üzrə dünya kuboku isə gələn ilin 7-9 may tarixlərində təşkil ediləcək.

Стали известны даты традиционных Кубков мира
Определены даты проведения традиционных Кубков мира по прыжкам на батуте и спортивной гимнастике на следующий год, организованные Федерацией гимнастики Азербайджана (AGF).
На встрече Исполнительного комитета Международной федерации гимнастики (FIG), состоявшейся несколько дней назад в формате видео-конференции, было принято решение о датах и месте проведений Кубков мира, а также Кубков мира серии “Challenge” в 2021 году.
Таким образом, в следующем году в Milli Gimnastika Arenası (Национальная арена гимнастики) 13 и 14 февраля состоится Кубок мира по прыжкам на батуте и акробатической дорожке (тамблинг), а Кубок мира по спортивной гимнастике пройдет 4-7 марта.
Напомним, что Кубок мира по художественной гимнастике, предварительно назначенный на 24-26 апреля 2020г., и отложенный из-за пандемии, пройдет с 7 по 9 мая следующего года.