İsrailin Holon şəhərində bu gün start götürmüş akrobatika gimnastikası üzrə Avropa Çempionatı gimnastlarımız üçün uğurlu başladı.
Belə ki, gənclər yaş kateqoriyasında kişi cütlüyü tərkibində çıxış edən Murad Rəfiyev və Daniel Abbasov yarışların bürünc medalını qazanıblar. Balans hərəkətləri proqramında hakimlərdən 28 xal alaraq, gimnastlarımız fəxri kürsünün 3-cü pilləsinə yüksəliblər. 1-ci və 2-ci yerləri müvafiq olaraq Böyük Britaniya (28.750) və Rusiya (28.600) gimnastları tutub.
Qeyd edək ki, sabahdan etibarən yarışlara böyüklər yaş kateqoriyasında çıxış edən gimnastlarımız da qoşulacaqlar. Çempionat noyabrın 3-ü yekunlaşacaq.

Чемпионат Европы по акробатической гимнастике стартовавший cегодня в израильском городе Холон, стал удачным началом для наших гимнастов.
Итак, Мурад Рафиев и Даниэль Аббасов в возрастной категории юниоров в составе мужской пары удостоились бронзовой медали. Получив от судей 28 баллов за исполнение балансовых упражнений, наши гимнасты поднялись на третью ступень почетного пьедестала. 1-е и 2-е местa заняли гимнасты из Великобритании (28 750) и России (28 600) соответственно.
Отметим, что с завтрашнего дня наши гимнасты, которые выступят во взрослой программе, присоединятся к соревнованиям. Чемпионат завершится 3 ноября.