Azərbaycan Gimnastika Federasiyası 2018-ci ilin yekunlarına əsasən Beynəlxalq Gimnastika Federasiyası (FIG) tərəfindən “Mükafatlandırılan Federasiyaların" siyahısına daxil oldu.
Federasiyamız siyahıda yenidən Birincidir.
Belə ki, AGF ötən il olduğu kimi, bu il də öz nümunəvi fəaliyyəti ilə, bütün diqqətləri üzərinə toplamağı bacarıb. Yüksək səviyyədə təşkil olunmuş gimnastikanın 3 növü üzrə Dünya Kuboku, FIG Akademiyasının bədii, idman və aerobika gimnastikası üzrə məşqçilik kursları, FIG-nin Ali orqanı olan Konqresi, beynəlxalq yarışlar və digər iclasların yüksək səviyyədə təşkili, həmçinin FIG-nin tanıdığı gimnastikanın 6 növü üzrə yarışlarda intizamlı şəkildə qeydiyyatdan keçərək, aktiv iştirakı Beynəlxalq Gimnastika Federasiyası tərəfindən bu dəfə də dəyərləndirilmiş və federasiyamız birinciliklə mükafatlandırılmışdır.
Qeyd edək ki, özündə 148 federasiyanı birləşdirən FIG-nin reytinq siyahısında Azərbaycan Gimnastika Federasiyası stabil olaraq 2014, 2015 və 2016 -ci illərdə 10 ən güclü federasiyaların sırasında, 2017-ci ildə isə ilk pillədə qərarlaşmışdır.

According to 2018`s results, Azerbaijan Gymnastics Federation succeeded to be included into the list of the “FIG Meritorious Federations”.
Our federation takes a lead again.
Thus, AGF has managed to be in the spotlight with its exemplary activity as it was last year. The high level organization of the World Cups in 3 gymnastics disciplines, the FIG Academies for coaches in Rhythmic, Artistic and Aerobic Gymnastics, the FIG Congress which is the FIG`s supreme governing body and other international competitions and meetings as well as its active participation by duly submitting necessary entries for the events in 6 FIG recognized competitive gymnastic disciplines were appreciated by the International Gymnastics Federation again and AGF took the 1st place.
It should be mentioned that Azerbaijan Gymnastics Federation succeeded to be included into the FIG ranking of the best 10 federations in 2014, 2015 and 2016 and ranked 1st in 2017.